şükela:  tümü | bugün
  • ikili ilişkiler zor. kendisi de bu kategoriye dahil olan arkadaşlık, dostluk, kankalık, bff'lik de böyle. insanlar genel manada kısa süreli ikili ilişkilerde hatalara çok müsamaha göstermiyor - yani sizi üzen, sıkan biri olduğunda genelde hesabı alalım moduna girip o insandan uzaklaşıyoruz. ancak çok iyi arkadaş olduğu, kendisini çok iyi anlayan, beraber vakit geçirmekten keyif aldığı ve uzun yıllara dayanan hukuku olan insanlarla bu süreç tam anlamıyla işlemiyor, sürekli onun abuk subuk (ve başkası yapsa dayanamayacağınız) davranışlarına katlanıyor buluyorsunuz kendinizi.

bir anda soğuma ise, aslında karşınızdakinin bir anda yaptığı bir şeyden kaynaklanmıyor çoğu zaman. daha çok artık sizin bunu çekmek istemediğiniz anda ortaya çıkması daha yaygın görülen bir durum. yani rasgelelik ya da bardağın taşması "bir anda"lığın esas sebebi, ve maalesef böyle kırılmalar yaşanan ilişkilerde hiçbir şey asla eskisi gibi olmuyor. ancak retrospektif bakarken anlıyorsunuz belki de yıllar önce bu çizgiyi geçmiş olmanız gerektiğini...
  • (bkz: ağız kokusu)
  • size hallenmesi.

hallenmeye karşı hallenmeyle cevap vermiyorsanız, en çabuk soğutmadır.
  • azılı bir tayyipçi çıkması
  • üç kuruş menfaat için yalan söylemesi, sürekli para muhabbeti yapması, işi düştüğünde araması.
  • sevgili bulunca amsalak olması
  • en zor zamanında seni yalnız bırakmasıdır.
  • kendisinden satın alacağınız bir şey varsa (otomobil, arsa vs..) fiyatını düşürmemek için o alacağınız şeyin sahibinin aslında kendisinin olmadığını söylemesi. ben bundan daha sığırca bir şey görmedim.

-ya ortaam araba bizim kuzenin aslında ruhsatta benim adım yazıyor ama
    +oha!
    -ama gel beraber pazarlık ederiz. ben senin tarafında olurum. çökeriz tepesine. ne kadar indirebilirsek artık

(ya arkadaş kusura bakma iş başka arkadaşlık başka şu fiyattan aşağı inmem desin ciğerimi yesin. eyvallah)
  • her insan gibi içindeki mala kulak veren tüm zat-ı şahanelerin akıbetidir...

yalan
    dürüst olmamak
    siz dünyaları önüne sürerken size, "senin kahven 5 tl tuttu" demesi
    sizin derdiniz başınızdan aşmışken gelip sizi kendi işi ile meşgul etmesi
    sizin değer verdiğiniz şey yada şeylerle dalga geçmesi

sonsuza uzanan bir liste olur bu. sonuçta söz konusu insan... genelde çiğ süt emmiş oluyorlar...