şükela:  tümü | bugün
  • yakın arkadaşsınız diye her yaptıklarına tahammül edebileceğinizi, her şeye tamam diyeceğinizi zannetmesi.
  • hayatımın bazı alanlarında yapabiliyorum ama söz konusu bu arkadaşım olduğunda hep alttan alıp susuyordum tatsızlık çıkmasın diye.
    kavgacı bir insan olduğundan her an huzurum kaçacak hissiyatı oluyor.
    geçen gün x bir şey oldu çocuk azarlar gibi eleştirdi. eleştirebilir elbet onda sıkıntı yok da bu şekilde eleştiremezsin dediğimde ben eleştiririm cevabı verdi.
    haaaaa uzun süredir beklediğim an geldi sözlük, bitmiştir.
    dün yüzüne söyledim, 1-2 gün daga sabredip burada sonra ayrılacağım ve bir daha gelmeyeceğim.
    sık sık konaklama sıkıntısı olduğundan evime gelip kalıyor. rahatsız olacağım grldiği zaman ve bunu da ona hissettireceğim, hissetttirmem lazım.
    benim içimde yaşadığımı yaşasın istiyorum.
    inşallah yapabilirim...
  • birlikte şöyle hayata karşı geleceğiz, böyle dik duracağız, kendi kendimize yatırım yapacağız, hayat boyu birinin sırtından geçinen kan emici sülükler olmayacağız, itseler de, savrulsak da, bacaklarımızı da kırsalar gerekirse sürüne sürüne taşlarını bir başımıza ördüğümüz yolda ilerleyeceğiz, dünü asla sevmeyeceğiz, yarına bel bağlamayacağız, kendimizin en iyi halini gerçekleştirebilmek için bugünü kucaklayacağız diye sözler verip yeminler ettikten bir kaç sene sonra "kaynımla gezmeceler ehkehköhkeh" gibi durumlar paylaşan evlilik budalası bir şeye evrilmesi. bir soğuyacak oluyorsunuz, sizi size de bırakmıyor. kalp fışkırtan gözleriyle aşkından falan bahsediyor, kıyamıyorsunuz. standart bir hemcinse başkalaştığı için kızamıyor, yola tek başınıza devam ediyorsunuz..
  • olumsuz enerji yüklemesi
  • halden anlamaması
  • zor zamaninda bencillik etmesi.
  • değişmek. yakın arkadaşın ergenlikteki gibi kalması ve aynı eğlence anlayışına sahip olması, aynı hayat görüşünü sürdürmesi, aynı perspektifle bakmaya devam etmesi. sen değişirken onun değişmemesi ve bunu da sana kötü bir şey gibi söylemesi. maalesef neredeyse bütün arkadaşlarımdan böyle uzaklaşıyorum.
  • beni düşünüyormuş gibi gözüküp
    aslında kendi menfaatine peşkeş çekiyor olması
  • sizi merkez bankası veya darphane olarak görmesi. bunu farkettiğiniz an “yeaa alt tarafı 100 lira istiyoruz nolacak” der, yoktan da anlamaz. maaş gününüzü sorar ve siz de * siktiri çekersiniz, kafanız rahatlar.
  • aynı eve çıkmaktır , benden üniversitede aynı eve çıkacak öğrenci arkadaşlara küçük bir tavsiye istediğiniz kadar o insanı tanıyın asla aynı evde yaşamadan o insanı tanıyamazsınız , iyice düşünmeden bunun kararını vermeyiniz.