şükela:  tümü | bugün
 • yıllarını bu konulara vermiş iki değerli insanın iddiasıdır. haktan akdoğan ve erhan kolbaşı, bir enstitünün kurulduğu dünyanın önde gelen araştırmacılarının bu burada olduğu elon musk ve spacex'in yanında çok ilkel kalacağı projeler üzerinde çalıştıkları 25. yüzyılın teknolojisini getireceklerini ve yakın zamanda yıldızlar arası yolcuğu gerçekleştireceklerini ileri sürüyorlar. hatta hali hazırda bir grup oluşumların mars gezegenine gittiğini fakat açıklamadıkları ileri sürülüyor. çok iddialı ve ilginç görüşler ileri sürülüyor. sonuna kadar seyredilmesini kesinlikle tavsiye ederim.

  https://www.youtube.com/…yghkwqssm&feature=youtu.be

  edit. " kaynak maynak hak getire belge falan yok" diyen arkadaş neyin kafasını yaşıyor çok merak ediyorum. pentagon ve nasa'da üst düzey çalışmış akademisyen ve askerlerin kurduğu bir enstitüden, enstütünün arkasında çok büyük para kaynaklarının bulunduğundan, bu enstitünün açıklamalarından ellerindeki belgeleri sunmaya başladıklarından ve devam edeceğinden bahsediyorlar. nasıl bir kapalılıktır, nasıl bir ön yargıdır anlamak mümkün değil.

  ciddiye alınmaz, belge yok diyenler incelesin baksın bakalım kimler var işin içerisinde;

  https://dpo.tothestarsacademy.com/
 • mevcut teknoloji ile en yakın yıldıza gitmek 20 bin sene falan sürer. şimdilik pek mantıklı değil.
 • ışık hızını.. bakın organik ve mekanik maddenin yapısını bozmadan ışık hızını aşacak sistemler mi yapacaklar yani? henüz yörüngeden öteye ( 600 km max) insan yollayamayan ( ay'a bile insan yollayamadılar, yalan attılar )

  ışık hızını bile aşsalar en yakın yıldız dördbuçuk parsek uzakta.. ve yıldız bu.. dörtbuçuk yıl boyunca ışık hızı ile seyahat edip içinde canlı insan barındıran bir şey yapacaklar yani..
  ulan onu yapabilen zaten şu dünyada sonsuz enerji kaynağı, besin sorunu karbon ısınması sorununu çözer, insanların çalışmasına gerek kalmaz, açlık yoksulluk kalmaz.
  nasıl ibişçe öngörüler bunlar..
 • ciddiye alınacak bir şey yok. ufocu manyakların komplo teorileri işte... kaynak maynak hak getire, milyon tane uçuk kaçık iddia...