şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 ekim 2008 tarihinde hacettepe üniversitesi drama topluluğu mezunlar grubu olarak kuruldu. kadrosunu daha önce üniversite ve amatör tiyatro topluluklarında çalışmış insanlar oluşturur.
  brosürlerinde kendilerini soyle tanitiyorlar...

  "ağızla kulak arasındaki mesafenin niceliksel olarak hiçbir zaman değişmeyeceğinin farkındayız. zaten bu mesafenin değişmemesinde bir hikmet vardır.
  aklına her geleni konuşan bir ağız hem sözün değerini düşürür hem de kulağı tahrip eder. kendine her sunulanı dinleyen bir kulak da sözle beraber düşmeye mahkumdur. günümüz tiyatrosunda seyirciyle oyuncular arasındaki niceliksel mesafe değişmemiş olsa da niteliksel bir mesafe kaybı olduğu açıktır. biz, bu fikre günümüz tiyatro oyuncularının tiyatro ile aralarındaki mesafeyi netleştiremediklerini görerek ulaştık.tiyatrocular yaptıkları işlerde ya seyirciyi eğlendirdiler ya da kendileri eğlendiler. seyiriciyi eğlendiriyor olmaları onları çok popüler lakin gündelik ve sıradan yaptı, para kazandılar. kendilerini eğlendiriyor olmaları onları kibrin kıskacına düşürdü ve yalnızlaştırdı.
  mesafesizlik.
  biz bu mesafe kaybının çağın bir sorunu olduğunu düşünüyoruz. hiçbir şey yerinde değil ve her şeyle, her şey arasındaki mesafe kaybolmuş durumda. çekirge sürüsünün buğday başakları üzerinde yayılması gibi; kirlilik de her şeye sirayet etmiştir. acaba bu kirlenmenin dışında kalmak mümkün müdür?
  kirlenmek kollektiftir ve güzel değildir.
  bir çocuktan herhangi bir şeyle arasındaki mesafeyi ayarlayamaması beklenebilir ve makul karşılanır.
  çocuk konumunu bilmez.
  lakin iddia ile ortaya çıkan insanların bir çocuk şımarıklığıyla her şeyi kırıp dökmesi ve bunu da sanat, sevgi ve benzeri kelimelerle meşrulaştırmaları hoş değildir. biz kelimelerle aramızda nitelikli bir mesafe oluştuğunda, aklına her geleni konuşan bir ağız, her söyleneni dinleyen bir kulak olmaktan kurtulabileceğimizi umut ediyoruz.
  yakınlıktan kastımız niceliksel bir mesafe değil yalınlıktır. insan bulunduğu her durumda yaptığı işe tutunarak olgunlaşabilir. tiyatro bir ışıktır. biz de o ışıkla aramızdaki mesafeyi iyi belirleyerek olgunlaşmak istiyoruz..."
 • ilk oyunları august strindberg'den matmazel julie'dir. bir de http://www.yakintiyatro.com/ diye bir siteleri varmı$..
 • yakın tiyatro, dostoyevski'den "ecinniler" ile 26 ocak pazartesi saat 19:30'da ankara akm boa kentpark sahnesi'nde premier yapıyor. tüm tiyatroseverlere duyrulur.
 • yakın tiyatro uludağ üniversitesi oyuncuları'nın düzenlediği 9.tiyatro festivali'nde ecinniler ile sahne aldı. her şey çok güzeldi, teşekkürler uludağ!
 • yakın tiyatro 2. sezonuna başlayan ecinniler ile uluslararası ankara tiyatro festivali'nde 25 kasım 2015'te saat 20:00'da dört mevsim sahnesi'nde!
 • yakın tiyatro söğüş oyunu ile 18 aralık 2015 cuma günü saat 20:00'da kızılay'da bombus tiyatro cafe'de!

  rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için:

  http://www.yakintiyatro.com/

  0541 559 25 46
 • ankaralı sözlük yazarları! cuma akşamını değerlendirmek için daha iyi bir fırsat olamaz. yok benim cuma planım var mı diyorsun? perşembe de olur!
  yakın tiyatro olası katil adlı oyunuyla 19-20 mayıs'ta saat 20.00'da ertan gösteri merkezi'nde.

  www.yakintiyatro.com
  bilgi@yakintiyatro.com
  0541 559 2546
 • ankara necatibey'de kendi sahnesine kavuşan yakın tiyatro, "ruh çıbanı" adlı oyunuyla 13 ocak cuma günü saat 8'de tiyatroseverlerle buluşuyor. yeni oyunlarının yanı sıra düzenledikleri atölyelerle de tüm tiyatroculara kapılarını açıyor.

  ayrıntılı bilgi ve iletişim için:

  http://m.yakintiyatro.com/

  0541 559 2546

  yakintiyatro@hotmail.com

  https://g.co/kgs/nqd21r
 • kel kantocu'yu yakın tiyatro farkıyla izleyin! 19 mart'ta prömiyeri yapılacak olan oyun yakın sahne'de!

  detaylar ve iletişim için:

  http://www.yakintiyatro.com/

  https://www.facebook.com/tiyatroyakin/

  https://twitter.com/yakintiyatro

  0541 559 25 46

  yakintiyatro@hotmail.com
 • "bundan on gün kadar önce tutuklandım. belki aslında bir marangozu tutuklamak istiyorlardı ama beni seçtiler. beni tutuklayan adamlar ahlaksızdı, rüşvet istediler, kahvaltımı yediler. benim tutuklanmamın ve bu mahkemenin ardında yozlaşmış görevlileri, cahil müfettişleri ve savcıları ile koca bir teşkilat var. masum insanları tutuklayıp onlara karşı anlamsız soruşturmalar başlatıyorlar, tıpkı benim vakamda olduğu gibi. bu teşkilat baştan aşağı bu kadar anlamsızsa, en üst kademesine kadar yozlaşmaması mümkün mü?"

  yakın tiyatro, kafka'dan dava ile sahnede.

  https://www.biletiva.com/event/g5251