şükela:  tümü | bugün
  • yillardir yanibasindaki camiiden verilen sela sonrasi, olen kisiyi anons ederken "hic bir sey anlasilmiyor ki" diyen kisinin net bir sekilde tum anonsu anlamasina sebep olan hadise.
  • hepimiz sevdiğimiz insanları kaybederiz. yoksa bizim için önemini nasıl anlarız(?) *
  • kaybedilen kişinin ardında kalanların sonrasında geçireceği -geçirmesi gereken- zamanda yaşananlara dair yeni bir algılama alanı açabilen nadir kısa film için :

http://www.altyazi.net/ayinkisasi/sonra/
  • atlatmak bazen cok uzun surer (mis)...
  • bugün 5 mayıs dedemi kaybedeli 1 sene oldu ve hala eksikliğini derinlerimde hissediyorum , onu bir daha göremiyecek olmak , sesini duyamamak sadece yanına gidebilmek fakat onu hissedememek . insanı derinden etkiliyen bir durumdur
  • on ayda beş yakınımı kaybettim. bugün de bir canımız daha gitti. insan hangi birine dayanabilir ki, günler geçiyor acısı geçmiyor.
  • insanoğlu bir yakınını kaybettiğinde içinde kırk kandil yanar ve her yıl biri söner.

(fin atasözü)
  • ölüm fikrini düşünmemeye çalışmakla beraber; eşyaları toplamak, diş fırçasını kaldırmak, fotoğrafları poşetlere doldurmak ve daha nicesine, boş boş bakmalara meydan yaratan durumdur.
  • doğru başlık mıdır bilmiyorum ama, en sevdiğiniz yakınlarınızı bir düşünün. eş, dost ya da akraba. hah işte muhtemelen ilerde bir gün, onların bir çoğunun ölüm haberini alacağınızı düşünün. henüz çok fazla bir kayıp yaşamadıysanız halinize şükredin, zamanınızın kıymetini bilin.
    herhangi bir yakınınızla buluşurken, aklınızdan bir kereliğine ilerde onun ölüm haberini alabileceğinizi düşünün ve buluşmanızda o anların değerini bilin. birbirinizi kırmayın, incitmeyin. mümkün olduğunca iyi vakit geçirmeye bakın.
  • çok can yakıcı. aradan zaman geçtikten sonra daha da can yakıcı.
    alakasız bir anda aklına gelen anılardan sonra hüzünleniyor insan, göz yaşlarını tutamıyor.
    çok çok iyi bir insandın sen.
    en temiz kalpli. en candan. en içten. en artniyetsiz.
    neden bunca kişi varken sen?
    erken, zamansız kayıplara hiç alışılmıyor.
    her geçen gün daha çok özlüyorum seni.
    öleceğimizi bile bile yaşıyoruz. ölenlerin yasını tuta tuta.