şükela:  tümü | bugün
  • doğaldır. insanlar bazen ağlarlar.
  • çirkinleşir.
  • türkçenin ikilemelerde ki başarısı

yakışıklı bir erkek;
    hüngür hüngür ağlayabilir
    kıkır kıkır gülebilir
    şapur şupur öpebilir
    çatur çutur sikebilir
    paldır küldür boşalabilir
    palas pandıras gidebilir

ve işin ilginci tipsiz erkekler de bunları yapabilir.
  • evimde ve çevremde bol miktarda hüngür hüngür ağlayan yakışıklı erkek var, her yerdeler, alışın!
  • ben buna hic dayanamiyorum. hatirladikca ic parcalayan bir durum.

gerci buraya simdi turlu bin turlu ask acili, ayrilikli hikayeler gelecek -ki normal, her genc bu duygulari tadacak- ben hikayemi kisa kesip gidicem zaten.

esimdir bu hikayedeki erkek. o yurt disina cikacak bir sabah, ben ortanca kizima "baya" hamileyken. bir gun oncesinden tekmelemeyi birakti. halbuki beni de birakmis o gun. vazgecmis yani. ben esime caktirmadim durumu, is yogunlugu var, mecbur gidecek. mani olmamam lazim. o gitti.

ben de, ertesi gun de hareket olmayinca doktoruma gittim. ve ogrendim tabi aci gercegi. kizim dogmayi beklememis. bir on gun sonra kucagima alacagim halbuki.

hic aglamadim. taslastim o gun. esim aradi, hersey yolunda mi? sorusuna sustum. soyleyemedim iste. sonra telefonu kapatinca, bebek olmus dedim, mesajla..

o gece ucak bileti bulmus. ertesi sabah yanimdaydi. o da aglamamis. mukadderat dedik. cok guclu bir yanardag var icinizde, icin icin yaniyor sanki.

sonra alindi bebek benden. bi' daha gorusmemecesine ayrildik. on gun kadar aglamadik biz. konusamadik da. gelen giden cok oluyordu. tatile gittik.

tatilde iste, havuz deniz gormuyor gozumuz. mekanin sahibini taniriz, anlattik iste boyle boyle, kotu gorunuyorsunuz deyince. deniz kenarinda bir kucuk toprak parcasi gosterdi bize. gittik oraya gul diktik. o gulun basinda iste. o anda iste, can suyu verirken gulumuze. " ismi zeren olsun mu bu gulun?" dedigimde.. ben bir adamin oylece karsimda yikilisina daha once sahit olmadim. bugun bile unutamadigim ve unutamayacagim hickiriklari bir baska erkekten de duymadim. sirtim tenesire degse unutamayacagim bir aglama sekli. allah verdi allah aldi, mukadderat deyip acisindan rabbine siginan esimin bir daha oyle agladigini gormedim. benim sevgilimi oyle yenik hic gormedim bir daha.

allah aglatmasin da..

alaca bir gul olmus.. sadece zeren'i gormek icin biz, her yil ayni yerde tatil yapariz.

ozete de benzemedi. ozur dilerim.
  • sunidir. timsahlar bazen ağlarlar.
  • a streetcar named desire'daki marlon brando buna iyi bir örnektir. bu oyunda (ve bundan uyarlanan filmde) arzunun o belirsiz nesnesi de bir erkektir zaten. hatta aşağıda ileteceğim sahnede kameranın konumlandırılışı bakımından da bildiğiniz annesine yalvaran küçük bir çocuktur marlon. yerim.

marlon

demek ki neymiş? demek ki ağlayan yakışıklı bir erkek kadınlara daima bir arzu nesnesiymiş. ağlayın beyler!
  • n'omuş? erkek insan değil mi? yakışıklısı da çirkini de ağlayabilir.. insana özgü gayet insani bir duygu durumu