şükela:  tümü | bugün
  • günümüz insanının aklında olan en önemli konuya açıklık getirmekte yardımcı olmak istediğim testtir.

önce kadınlar için sıralayalım.
    1) sıfır makyajla birlikte, saçlarınızı sıkıca at kuyruğu şeklinde topladıktan sonra hala güzel duruyor musunuz? evetse doğuştan gelen bir güzelliğiniz var. burada maksat saçları saklayıp yüzümüzü ön plana çıkarmaktı.

2) yüz yüze, her ay sizden hoşlandığını söyleyen biri karşınıza çıkıyor mu? bu süre ne kadar kısalırsa o kadar güzelsiniz demektir. ancak üzülmeyin. güzellik belli bir limitten sonra gelen talipleri çeşitli nedenlerden dolayı azaltıyor. orası ayrı bir başlık konusu.

3) dar kot üzerine dar bir deri ceket yakışıyor mu? eğer yakışıyorsa fizik olarakta testi geçtiniz.

erkeklere gelirsek eğer;
    1) sinek kaydı traş + 3 numara saç yaptıktan sonra yüzünüze hala bakılıyorsa tebrikler yüzünüz altın orana sahip. yani yakışıklısınız zira saç ve sakalı arka plana atarak yüzünüzü ön plana çıkardık.

2) yolda, otobüste denk geldiğiniz bebekler size baktıkları zaman gülümsüyorlarsa yakışıklı olabilirsiniz. bir araştırmaya göre bebekler, altın oranı olmayan yüzü bir tehdit olarak algılayıp, huzursuzluk duyup, kafalarını kaçırırlarmış ve ya ağlamaya başlarlarmış.

3) üzerinde fit beden yazan kıyafetler size oluyor mu? eğer oluyorsa yüzün yanında fizik olarakta çekicisiniz demektir.
  • umarın onaylanmamış yöntemlerdir. yoksa durum vahim.
  • beni görüp ağlaması kesilmeyen bebek yoktur, 3 numara saç ve sinekkaydı tıraşla da fena övgüler almıyorum; bu durumda yakışıklıyım öyle mi?
  • beğendiysen güzeldir/yakışıklıdır.

(bkz: düz adam)
  • aşırı sıkıldım insanları kalıplaştıran, ayrıştıran, tek tip bakış açısı belirlemeye çalışan zihniyetten. bana göre zeki, ahlaklı, erdemli, duyarlı insan güzeldir/yakışıklıdır. şu zamana kadar ne kadar güzel/yakışıklı insanla konuştum ise çoğunun içi teneke gibi bomboş. bak bak nereye kadar. ha ilk görüş dersen bal yiyen baldan usanır derler. bu konuya noktayı mevlana'nın dizeleri ile son vermek istiyorum.

hırsı bırak, kendini boş yere harcama.
    şu toprak altında çırak da bir, usta da.
    hiç naz etme a güzel
    bu mezarda ne şirinler var, ne şirinler,
    ferhat gibi yok olup gittiler.
    direği yelden yapı, a güzel,
    dayansa dayansa, ne kadar dayanır.
  • ekşi yazarları için gerek duyulmayan yöntemlerdir.

çünkü ekşi yazarları; erkek veya kadın fark etmez, hepsi doğuştan altın oranlıdır.

ben daha altın oranı olmayan, çirkin, şişko, kısa, ekşi sözlük yazarına rastlamadım.
  • sinpaş altın oran'da oturuyorsanız yakışıklısınızdır.

çünkü neden?

paranız var demektir.

(bkz: ne dedim lan be şimdi)
  • (bkz: herkesin yakışıklı ve güzel çıktığı beyin yakan testler)
  • ne demiş aşık " güzelliğin on par'etmez, şu bendeki aşk olmasa"
  • güne göre yakışıklı olup olmadığımı hatun kişilerin bakışlarından anlayabiliyorum.