şükela:  tümü | bugün
  • dışardan öyle sanılsa da (bkz: işin aslı öyle değil)
    herkesin kendine göre derdi var kardeş denilesi sorunsal.
  • sosyal medya ya bakarsak herkes mutlu

ama aslında bu dönemlerde mutlu olmak pek de mümkün değil.
  • mutluluğun tamamen genetik falan olduğunu düşünüyorum artık. sende o modül yoksa mutlu falan olamıyorsun. eğer varsa bir balon patlatarak bile havalara uçabiliyorsun işte. bunun yakışıklı/güzel olmakla falan gram ilgisi yok. yakışıklılığın getirdikleriyle de mutlu olmayabiliyorsun zira insansın, nefsin falan var, hiçbir değişiklik yok. akşama kadar eşek gibi çalışmak zorundayım mesela, dünya güzeli olsan ne fayda?

tabii tecrübe biriktikçe mutluluğa fazla takılmamayı öğrendim, hatta buna kitap yazdım, ama fena olmazdı ben de göğe bakıp kaygısız bir şekilde kahkaha atabilseydim; hiçbir uyuşturucu türevi kullanmadan. default olarak.
  • dün çok önemli bir toplantım vardı ve internete bağlanma sorunu yaşadım, toplantıya katılamadım ve çok mutsuzdum.
    arada böyle mutsuz olabiliyoruz yani.
  • cevap veriyorum.. biliyorum sizlere tuhaf gelecek ama bazen biz bile hüzünleniyoruz.. sonra sokağa çıktığımızda genç hatunlar üstümüze çığlıklar eşiliğinde iç çamaşırlarını atınca o da geçiyor gerçi.
  • nerde be kanki hep sıkıntı hep sıkıntı
  • en çok merak ettiğim sorunsal..

biz çirkinler mesela çok mutluyuz lan, siz hep güzel yakışıklı olmak zorundasınız ama biz hiç aynaya bakmadan dışarı çıkabiliyoruz..
    hatta uslu bir çocuk olursak sekis bilem yapiyoh ..

aglamiyom gozume bişey kaçtı
  • "allah çirkin şansı versin" deyimini hatırlatan sorunsal
  • mutsuzuz *