şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir izel sarkisi..
 • sozlerini ararken akorlarini da buldum; sahil gitaristi arkadaslarin begenisine sunuyorum.(dogru mu, yanlis mi bilemem; arkamdan kufretmeyin)

  em
  beklenmedik bir zamanda yeniden sevda kapimda
  b
  ah bu ne tatli bir telas o an yine ayni ayni heyecan

  em
  arzular uçmus dorukta içelim aski bir solukta
  b
  ah bu ne tatli bir telas o an yine ayni ayni heyecan

  d
  dudaklar yanip tutusur ya söz biter gözler konusur ya
  b
  oh ne zevk o ne izdirap asiksan halin harap

  em
  sana kalbimi verdim gitti
  d
  al senin olsun tepe tepe kullan
  c
  hadi durma gör beni der beni sev beni
  d
  yakisiklim
 • klipteki yaşlı amcanın tek hareketi ile izel'in bile önüne geçtiği şarkı. eskilerden. izel kızımız çalıştığı lokantada bulaşıkları yıkarken telefon çalar. arayan delikanlı olunca yağları erir, ancak durumu gören patron her zamanki gibi bağırıp çağırmaya başlar. müşteri olup olmadığı çözülemeyen yaşlı amca ise o meşhur hareketini yapar. komiktir, cuk oturur.
 • izel'in en iyi parçalarından biri.
  ancak klibi parçadan bile güzeldir.
 • der beni biçiminde garip bir fanteziyi içinde barındıran bir eser.

  - ohş. der beni aşkım.
  + ona söz veremiyorum ama yapıcam bişeyler elimden geldikçe..
 • izel'in para yerine aşkı tercih eden bir kızı oynadığı bir klibe sahiptir. klibin başında bir sokak dilencisine mendiliyle telefon numarasını verir, klibin sonunda arkasından mercedes'le biri kovalayınca yüz vermez, ta ki mercedes'in içindekinin sokak dilencisi olduğunu anlayana kadar.

  16 sene sonra dinleyince de hala güzel bir şarkıdır.
 • klibindeki hareket çeken yaşlı amcadan bağımsız olarak yapıyorum bu yorumu, klibi harbiden çok başarılıdır birçok yönden* . yaşlı amca da ayrı bir espri katmış olaya sadece, hem o asabi patrona da müstehak her şey. şarkının da gideri var. izel iyidir. güzel.
 • klibini dikkatlice izlemeden anlayamayacağınız şarkılardan. (http://youtu.be/85oazj6hnum)

  protagonist izel, eve doğru yürürken konservatuar mezunu işsiz bir genç tarafından lafa tutulur (0:45). sayın i. melih gökçek'in kararıyla kızılay'da çöp kovalarının yasaklandığı dönemde geçen bu olaylar, izel'in kullanılmış mendilini antagonist çalgıcının kutusuna koymasıyla devam eder (1:04). edebini bozmayan arkadaşımız, izel'i "git burdan" gülüşüyle kovar.

  izel'in işten dönmesini bekleyen, klibe de ismini veren yakışıklım, izel gelince önce "allah belanı versin" sonra da "bu kadar sorumsuzluk olmaz" tepkisi verir haklı olarak.

  üniversite eğitimi almamış ama yazları turistik beldelerde animatörlük yapan arkadaşları, daha saksofonunun taksidi bitmeyen kardeşimize destek olmaya gelir (1:38). işleri de kesat olan eleman, izel'in attığı mendili alır ve son parasıyla dna testi yaptırarak adresini bulmaya karar verir (1:46).

  işyerinden "eve varınca çaldır" diyen arkadaşı, izel aramayınca "niye aramadın lan" diye hesap sormak için arar (1:57). "yaaa unuttuuuuum" diye cevap veren izel'in kocası yakışıklım, odasından çıkar ve "kapat telefonu internete giricem" diye çemkirir. izel ise içi kaynar su dolu kettle'ı kocasının başından aşağı dökmemek için kendini zor tutar.

  lab sonuçlarını sms ile alan yeni mezun yola koyulur.

  yakışıklımın bilmediği bi huyu vardır izel'in: yıllardır işsiz tarih mezunlarını gizlice doyurmaktadır (2:26). daha fazlasına tahammül edemeyen yakışıklım, "bu kadarına da yuh" diyerek izel'e yüklenir. izel, koca dırdırına daha fazla tahammül edemez ve evden ayrılır. tam bu arada, tourette sendromu olan tarih mezunu amcamız kendisine hiiç yakışmayan bi hareket yapar ama hasta işte, elinde değil (2:36).

  antagonistimiz öç almak için ant içmiştir, öyle ki başkasının evine girer ve adamın kıyafetlerini çalar ama yazık olmasın diye en kötü kombinasyonu (en kötü ceket + argyle çorap + iğrenç bi kravat) seçer.

  sokakta animatör arkadaşlar, kameraları fark edince "belki meşhur oluruz" diye deliren konservatuar mezunları gibi durmak bilmeksizin dans ederler.

  kafasında izel ve saksofonun olduğu canice planlara sahip işsiz arkadaşımız, evine girdiği adamın komşularından birini apartmana girerken tehdit eder ve onu arabasıyla birlikte esir alır. alamancı komşuyu tehdit eden artist arkadaşımız arkaya oturur ve izel'i görünce, saksofon yüzünden uzanamadığı kapıyı, ayakkabısını çıkarıp ayağıyla açar. saksofonu gören izel gülmeye başlar.

  geçimini şarkı söyleyerek sağlayan izel, kocasından ayrıldıktan sonra ne yapacağını bilemez ve saçmalar. şarkı söylemeyi bırakır ve kırmızı ceketiyle, artık bir kızılay/karanfil klasiği olan animatör arkadaşlara katılır.

  izel'den ayrılınca depresyona giren yakışıklım, üstünde en güzel kıyafetleriyle uyuyakalır (3:58).
 • bu şarkının klibinde resmedilen erkek karakter kadar karizmatik bir herif görmedim ben. ya çocukluğumda karizma kavramı kafamda yeni oluşmaya başladığı sırada bu açıdan çok yerleşmiş bir figür oldu ya da gerçekten karizma bir herif. bundan sonra ne ezel'i ne miroğlu'nu ne christian bale'in oynadığı batman'i karizmatik bulabildim. herif idolümdü, büyüyünce onun gibi olacağımı sandım ama olamadık be.