şükela:  tümü | bugün
  • sizi bilmem ama bende hemen her seferinde yaşanan korkudur, o yüzden sürekli olarak dizel deme ihtiyacını hissediyorum. hatta doldururken hortumun geldiği yere bakıyorum. dizel olduğunu görünce rahatlıyorum.

bir ara elamana sormuştum; "ya yanlış koyarsanız?" diye. o da taşıt tanıma sistemi olduğunu ve bunun imkansız olduğunu söyleyip rahatlamamı sağlamıştı.

yine de insan kontrol etmeden yapamıyor. :)

uyarılar üzerine edit: "ki" bitişik olacaktı. moderasyon el atarsa memnun olurum.
    ikinci edit: moderasyona teşekkürler, "ki" ye bu kadar takılanlara pompa girsin. sizin yüzünüzden lanet yedim. milleti paranoyak ettiniz.
  • normal şartlarda imkansiz cunku dizel pompasi benzin deposuna gore daha buyuk oldugu icin giremez ama anormal olarak acemi bir pompaciya denk gelirseniz pompayi depoya sokmadan benzinli araciniza dizel aktarabilir buda size yaklasik 2000 tl ye mal olur. olmaz ole sey demeyin benim basima geldi.
    edit: bazi arkadaslar mesaj atti benzinli araca dizel koyulmaz diye.benim aracim benzinliydi ve dizel koydu. bakin ustte yazdiğim gibi acemi pompaciya denk gelirseniz dizel araciniza lpg bile koyar.
  • doğru yakıt pompasının depoya takılıp takılmadığını kontrol ederek aşılacak korkudur.

ayrıca:
    (bkz: bağlaç olan ki)
    (bkz: ilgi zamiri olan ki)
  • 95 oktan olması gerektiğini vurgulayarak belirtirim. ama hep kuşku içerisinde hangi pompadan dolum yaptığına da göz ucu ile bakarım.
  • aracına önem verenlerin yaşayacağı korku. bu yanlışlığa maruz kalmamak adına pompacıya özellikle "benzin" ya da "dizel" diyor, depoya giren pompanın hangi yakıta ait olduğunu kontrol ediyorum. en son marşa basmadan önce fişi elime aldığımda da, fişte benzin mi, dizel mi yazdığına bakıp arabayı ondan sonra çalıştırıyorum.
    hatta bununla da yetinmiyor tam hareket edecekken "benim aracıma yanlış yakıt koyanın avradını sikeyim" diyip öyle ayrılıyorum benzinlikten.
  • böyle bir şey olamaz ama oldu diyelim sen arabanı çalıştırmadıkça bir sorun oluşmaz ama oldu ki arabanı da çalıştırdın yeni bir araba alırsın olur biter. çok büyük bir sorun değil yani takılma bu kadar.
  • ne kadar dikkat ederseniz edin ve ne kadar pompaya dikkatlice bakarsanız bakın; şayet tanker yanlış depoya yükleme yapmışsa dizel pompadan benzin; benzin pompasından ise dizel yakıt alma şansızlığını yaşayabilirsiniz. tecrübeyle sahiptir.
  • -ki'nin beraber yazılması gereken başlıktır.
  • hep 50 liralık aldığım için beni ilgilendirmeyen korku.
  • lpg tankına benzin veya dizel pompasını sokabilen pompacı varsa akıtsın sıkıntı yok.