64 entry daha
  • askerim diyen adam bir tüpçü fikret olamamış ona yanarım.
  • ne biliyorsunuz çiftimiz belki de çok acilinden apollo-7 gibi fezaya uçmak istedi.ne var bunda abartacak (*)
  • uçağın içinde tartışan hostese pazar günü metrobüste yer vermiştim. 14 saattir uçuyorum ben oturabilir miyim dediği için. vay yalancı kadın meğer anadolu jette iç hatlarda çalışıyormuş. metrobüsteki davranışları da tuhaftı. muhtemeldir hostes kadın psikozlu olabilir. görüntüde olaya dair tek taraflı ve doğruluğu hakkında kesinlik içermeyen bilgiler var. sigara içtiği iddaa edilen yolcunun elinde bim poşetleri var yakıt ikmalinde yolcular bim'e kadar gidip gelmiyorlardır heralde. hatta yakıt ikmali için uçak yolcuları uçaktan inmiyor bile olabilirler. bu konuda bilen biri bizi aydınlatabilirse memnun olurum. sonra anadolu jet iç hatlar uçuşu yapıyor iç hatlarda yakıt ikmali yapıldığını hiç duymamıştım. kara sınırlarımız yakıt ikmaline ihtiyaç duyacak kadar geniş değil diye biliyorum. linç etmeden önce olayın aslını astarını bilsek daha yerinde olmaz mı romalılar.
  • bunlar var ya bunlar yansınlar tövbe ya allah hidayet versin
  • hatalı bir davranıştır. fakat aşağıdaki videoya bakılırsa jet yakıtı sigara ile yanabilecek bir yakıt değil. muhtemelen bu uçağın yakıtı da sigara ile yakılamaz.

https://www.youtube.com/watch?v=7nl10c7fsbe
  • yalnızca türkiye'de olabilecek veya yalnızca türklerin yapabileceği şeylerden biri
  • kesinlikle yanlış bir davranıştır. bunu yapan insan neyi tartışır anlamış değilim. ayrıca hiçbir bilgisi olmadan burada ahkam kesen insanları da anlamış değilim. yok iç hatlarda yakıt ikmali yapılıyormuş. yok kerosen yanmazmış. yok sanki yere dökülüyormuş. bilmediğin konuda da yorum yapma. gülünç duruma düşüyorsun. ilk olarak uçakların park ettiği anlara apron diyoruz. burada özel kurallar mevcut. apronda sigara içmek yasaktır. ister uçak olsun, ister hiçbir şey olmasın. burada sigara içmek yassakk!!! uçaklar yakıtla çalışan taşıt olduğu için yakıt ikmali gereklidir. iç hat uçuşlarda yakıt ikmali mi yapılır diyen kişi az bi düşünsün. yakıt ikmali yolcuların emniyeti için, uçağa yolcu alınmadan yapılır. yolcu uçağa daha sonra alınır. şayet zaman kısıtlı ise itfaiye ekibi nezaretinde uçakta yolcu varken de yakıt ikmali yapılabilir. uçak yakıtı denildiği gibi kolay yanmaz. yakıtın buharı tehlike içerir. yakıt bir şekilde buharlaşırsa , çok düşük sıcaklıkta hemen parlar. ufacık bir kıvılcım,sigara gibi bir tetikleyici yangına sebep olur. kendi cahilliğin başkasının canına,malına mal olur.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap