şükela:  tümü | bugün
  • erzurum şeker fab işçilerinin işten çıkarılması başlığını okuyordum. fabrikadaki taşeron işçilerin işine son verilmiş. gerçekten de üzücü ve keşke olmasaydı diye ve hatta inşallah düzeltilir diye düşündüğümüz ve umduğumuz bir olay yaşanmış erzurum'da. bu habere binaen de onlarca sayfaya yüzlerce entry girilmiş. sanırım işten çıkarılan işçilerin sayısı belli değil. haber siteleri de henüz haber yapıp sayı vermemiş. haberdeki videoda takribi 20 kişi var tepki gösteren. umarım işlerine dönerler.

bu haberin üstüne merak ettim, dedim ki acaba daha birkaç ay önce gerçekleşen ve yaklaşık 3 milyon insanı ilgilendiren taşeron işçilere kadro verilmesi haberini kaç kişi yorumlamış, bu habere kaç entry girilmiş dedim. hangi entry? başlığı bile yok böyle bir haberin...

böylesine bir ikiyüzlülük ve kötücül bakış olamaz. bu art niyettir. bu yapılan, yani işten çıkarılan 20 kişiyi bakınız haklı olarak gündem yapıp buna karşın kadroya alınan ve iş güvencesi verilen 1 milyon kişiyi hiç konuşmamak, kötü niyetlilik ve sahteciliktir, sinsiliktir, rol yakmaktır.

türkiye cumhuriyeti devleti, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yaklaşık 1 milyon taşeron işçiyi, kadroya almış ve iş güvencesi ile tanıştırmıştır.

birkaç ay önce gerçekleşen ama ne hikmetse bu gibi ortamlarda haber edilmeyip toplumsal değer taşımayan bir devlet işidir bu da böyle...

taşeron işçilere kadro haberi.