• olmadığı ortamlarda veya zorunlu windows ziyaretlerinde f12'ye bastıktan sonra melül melül baktıran pek güzel olay
  • kde connect ile beraber kde'nin en büyük faydalarından. gerçi 5.13 versiyonu ile gelen blur efektini desteklemiyor ama kadı kızında da olur o kadar.
  • osx uzerinde ayni fonksiyonalite ve hatta fazlasi icin iterm u kullanabilirsiniz.
  • drop-down kipirdakligi iyice pirpir ettiriyor insanin bahar vakti yavsamaya baslamis gonul yaylarini. bi babayigit de cikip sunun windows port'unu yazmamis ya ona yanarim. console diye bi program var gerci; eleman tab'li cmd wrapper'i yazmis, millet de bunu yakuake'ye benzetmek icin autohotkey script'i filan hazirlamis. eh, bi nebze. yakuake'nin hissiyatini yakalamak guc. bagimlilik yapiyor bi de meret.
  • aylar olmus, donuyorum bakiyorum google'a, hala delikanlinin biri cikip windows versiyonunu yazmamis, uzuluyorum. hic mi isiniz dusmuyor olm? halbuse iki hook atican, iki tab eklicen, yok mu gonullu? bi el atin gencler. powershell'le filan coh da guzel olmaz mi mavi mavi?
  • windows icin (bkz: conemu)
  • ad olarak quake oyunundan esinlenilmiş olan, kullanım şekli olaraksa bu oyun ile popülerlik kazanmış olan console'a benzeyen; klavye kısayolundan çağırıldığında ekranın tepesinden aşağıya doğru açılan bir kde terminal emülatörü. istenildiği kadar terminal oturumunu tablar halinde açmanın yanısıra, yatay ve dikey bölünerek aynı anda birden fazla terminali gösterebilir. ilk kullanımda kendini sevdirir, yokluğunda hüzünlendirir.
  • koca macos aleminde de eşi benzeri olmayan terminal.

özleniyorsun karşim
  • (bkz: executor)
    (bkz: launchy)
hesabın var mı? giriş yap