şükela:  tümü | bugün soru sor
  • islamiyet'i oldukça güçlü argümanlarla eleştiren ve yalanyan youtuber. cesaretini ve araştırmacı kişiliğini takdir ediyorum.
  • gayet doğal konuşması, zeki tespitleri ile müslüman geçinen birçok kişiyi suspus etmekte olan şahane youtuber.
    mustafa islamoğlu ve edip yüksel'in kuran meali yazarken yaptıkları ahlaksızlığı ortaya koyduğu şu videonun başlangıcındaki ifşası harikadır.
    https://www.youtube.com/watch?v=ajifibn4uty
  • şivesini biraz düzeltse keşke dediğim sevimli kafir.
  • tahminimce eskiden galiba din adamı imiş tabiki bu benim tahminim. aksanı öyle gibi. turan dursun gibi
  • müthiş bilgili ve donanımlı biri. modern çağ filozofu.

kayseri'de doğup büyümüş ve tüm ailesi dindar ve hanefi müslüman olmasına rağmen kendisi araştırarak, sorgulayarak dinden çıkıp deist olmuştur.

deist olmasına rağmen gene de halkın çoğunluğunun inandığı dine saygıdan ötürü seviyeli eleştiriler getirir. küfür ve hakaretten kaçınır.
  • youtube'da yeni görüp tanıdığım adam. üslubu biraz bana benziyor. biraz daha dinleyeyim.
  • dün gece youtube'da keşfettiğim kişi. kur'an-ı kerim eleştirilerinde bulunuyor bunu yaparken de adeta deli cesaretiyle yapıyor. farklı görüşleri dinleyen biri olarak 3-4 videosunu izledim enteresan noktalara değinmiş
  • en fazla 50 sene sonra değeri anlaşılacak olan aydın kişi
  • (bkz: deli cesareti)
  • tüm müslümanlara, "yalancı, utanmaz, haysiyetsizler" diye hakaret eden bir cahil. zaten bir ateistin görevi nedir? karşıdakine ya hakaret eder, ya da onunla alay eder. çünkü kuran karşısında çaresizdir.

bomboş bir dinsiz. tam bir iftiracı. boş kafayla cahil heveslerle kendisini videoya çekmiş. e boş sözlük kafiri de durur mu, adamı aydın ilan edenler mi dersin, üstat diyenler mi...

amca bak gel ben sana anlatayım. yaş olmuş 62. yani şurada yaşasan yaşasan 20 sene yaşarsın o da yaşlılık evresi. sonra hoooop doğru mezarlığa :) arkadakilere de işte bu boş videoların kalacak. onlar da eğer sorgulayamayan boş adamlarsa en fazla izleyip, "hmm, hayatın bir anlamı yok" der ve depresyona girerler. yani sen ne cesursun ne de zeki. bomboş bir ihtiyarsın sadece. ve şu an genç olan birçok ateist de senin gibi cahil göçüp gidecek bu dünyadan maalesef.

senin eleştirilerinin her birine tek tek cevaplar var ve çelişki sandığın şeylerin hiçbiri çelişki değil, zira kuran'da çelişki yok. sen anca kendini ve kendin gibi sorgulamayan kibirlileri kandırabilirsin.

çok güçlü argümanlar varmış elinde :) hani nerede ya o argümanlar? bakın bir tanesi şöyle: allah camiye yıldırım düşürmüş. insanlar ölmüş. müslüman olmayan bir yere düşürmüş oradakiler ölmemiş. argümanlar işte bu boyutta. adam ciddi anlatıyor müritleri de ciddi dinliyor. kimse demiyor ki, eeee?? allah camilere yıldırım düşmeyecek diye söz mü vermiş? ne alakası var? istediğini öldürür istediğini sağ bırakır. bir de peşinden "yıldırımlar gönderir de onlarla dilediğini çarpar."* ayetini okuyor. evet gördüğün gibi ayette anlatılan oluyor. yani aslında ayeti destekliyor haberi bile yok.

adam resmen saçmalıyor. ayetleri beyin süzgecinden geçirememiş, işkembeden uyduruyor, cahil dinsizlerimiz de "vay be ne bilgili adam helal olsun bu adama" diyor. oysa biz bu tarz argümanlara binlerce entryde cevap yazdık, bloglar var, site var. yani isteyen gerçeklere ulaşabiliyor. ben sırf eleştiricem ve yukarıdan bakıcam diye eline kutsal kitap alanlar da aha bu dayı gibi sapmış biri oluveriyor.