şükela:  tümü | bugün
 • youtube da yaptığı videolarla gerçek islamın ipliğini pazara çıkaran aydın kişi.
  yıl olmuş 2019 hala peygamberin evlatlığının (zeyd) eşini (zeyneb) kendisine eş olarak almasında bir gariplik görmeyen, rivayetler hakkında yok spekülatif yok bilmem ne diyerek laf kalabalığıyla durumu kurtarmaya çalışan müslümanların varlığını bize göstermiştir.
  olm senin peygamberin evlatlığının eşini kendisine eş olarak almıştır bu durum ayetle de sabittir daha ne konuşuyorsun.
  adamın anlattığı sadece bu.
 • --- spoiler ---

  “oğlum turan dursun kendi içinde tutarlı ve en azından sözde mücadele ettiği vatanını terketmemiş ve ölümü göze almıştı. her ne kadar zındık olsa da kaçmayıp burada mücadele etmeyi tercih etmesi asgari düzeyde bir saygıyı hak ediyordu”
  --- spoiler ---

  şaka mısın kardeşim sen? adamı sokak ortasında kurşuna dizerek gösterdiniz saygınızı zaten. yakup deniz kendini garantiye aldı diye zoruna gidiyor. böyle kafalara karşı adam tabii ki kendini garantilemek isteyecek. sesini kesemediniz diye çatlamayın.
 • müslümanlar tarafından fikirlerini ifade edebileceği daha güvenli bir yere gittiği için mert olmamakla suçlanan kişi. sanki peygamberleri aynısını yapmamış gibi. üstelik peygamberinizin arkasında allah varmış, o bile hicret ediyorsa, bir de turan dursun'un katledilmesini de hesaba katınca almanya'ya gitmesi çok mantıklı şey oluyor.
 • ışid gerçek din savunucusu değilmiş, sanki peygamberinizin torununun kafasını kesenler islamın bir dönemini temsil etmemişler, bugün islam diye bildiğiniz şeylerin temelinde onlardan aktarılanlar yokmuş gibi ne de rahat konuşuyorsunuz?

  sizi gören de sanki peygamberinizin karısı ve amcaoğlu dini kim temsil edecek diye birbirlerini kesmeye kalkmamışlar, oturmuşlar münazara yapmışlar sanır.

  islamda kimin kılıcı keskin, kimin silahı güçlü, kimin ordusu kuvvetliyse dini o temsil eder. aksini iddia eden ya yalan söylüyordur ya da dininden haberi olmayan bir cahildir. yavuz sultan selim halifeliği bu şekilde bir mal gibi savaş ganimeti olarak, mekke'nin dibine kadar gitmişken uğrama gereği bile duymadan, ayağına getirterek osmanlıya geçirmedi mi?
 • sözlükteki müslümanların allahtan umutlarını iyice kesmelerine neden olan kişi.
  çareyi adamın hapse atılmasında arıyorlar.
  halbuki sorsak allah yakup deniz'e şah damarından daha yakın derler.
  e o zaman neden çareyi allahında değil de devletin hapsinde arıyorsun?

  bir de adamın sıfatına laf etmiş.
  sorsak onu da allah baba yaratmış der.
  eğer allah varsa bunun da suçlusu allah baban olmalı.

  yakup deniz beyefendi nasıl bir ışık kaynağıysa, kendisine sövenleri bile aydınlatıyor.
  isteseler de, istemeseler de.
 • filozof gibi değil, bir kent ateisti gibi de değil. anadolulu köylü bir insanın arı duru aklı ile düşünüp somut sorular soruyor. farkı da burada yaratıyor, soruları felsefi değil, pratik hayatla ilgili.
  mesela allah'ın istediklerinin kalplerini yumuşatması, dilediğinin kalbini de katılaştırması meselesi var. bu bir kaç ayette geçiyor. ''bunu bu şekilde kendisi yapan bir yaratıcı nasıl beni sorgulayabilir ki? sen zaten kendin karar veriyorsun'' diyor.
  bir başka programında ise kuranda konuşan kişi kimdir meselesini açmıştı. yine kimsenin tartışmadığı bir konu bu.

  sanki diğer pek çok ateist ağaçlardan ormanı göremiyor gibi, daha felsefi durumlara kafa patlatıyorlar. kendisi ise doğrudan ''lan bu ne biçim orman böyle'' demektedir.
 • (#122047802)

  "oğlum turan dursun kendi içinde tutarlı ve en azından sözde mücadele ettiği vatanını terketmemiş ve ölümü göze almıştı. "

  diyor ki, kalsaydı burada, biz onu ezerdik, susturduk, hapise atardı, baktık susmadı, öldürdük diyor bu zihniyet.
 • kendisine hakaret edenlerin karşısına çıkıp tartışmasını istediğim kişi.

  öyle üstü örtülü hakaretler, tehditler ve laf salataları ile gerçekleri örtemezsiniz.

  mızrak çuvala sığmıyor çünkü artık.
 • "dini eleştirenler bile belli bir kültürel çevreden gelen insanlar olmalı diyorum" diyerek eleştirilmiş ama dinin mucitlerinin bile geldiği kültürel çevre malum.

  neymiş gulhu yerine gulfü demiş, (o gulhu da değildir halbuki, "kul huvallahu"dür doğrusu. kul, arapçada de söyle belirt anlamında), azıcık islamiyet hakkında bilgisi olan islamiyetin peygamerinin bile kelimeleri farklı farklı telafuz ettiğini bilir. bu yüzden şu anda iki farklı kuran vardır (hafs ve warsh kuranları) ve müslümanlara göre peygamberleri o şekilde de söylemiştir bu şekilde de söylemiştir (kelime farkları bile bulunur) şimdi dinin peygamberi bile kelimeleri farklı farklı telafuz ederken, dini eleştiren birisi yerel lehçe ile okudu diye eleştirilebilir mi? sanki müslümanlar gulfü demiyor, peygamber dahil herkes kafasına göre takılıyor, ama yakup beyamcam gulfü diyemesin. dini eleştirmek için o dinin peygamberinden bile daha fazla şey beklenmesi nasıl bir kafadır?

  yakup deniz, dini eleştirmek için gerekli donanıma fazlası ile sahiptir.
  zaten bu gereklilik çok fazla da değildir. kahvehane köşesinde ömür tüketen bir dayı bile azıcık kafasını kullansa, o bile dine mantıklı eleştiriler getirebilir. yeter ki buna cesaret etsin.
 • --- spoiler ---

  dün 3 aralık engelliler günü idi. isveç'te gsmh'dan %4 pay ayrılır. bizde %0,01. yani kafir ülkede her engelli için yılda 2 bin dolar bizde 12 tl ve sarayda müslüman başkan 4.5 milyonu günde harcar. kafir başbakan bisiklet ile işe gider.
  akıllı tasarımcının işi işte!
  --- spoiler ---

  tweet