şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingilizce adi (bkz: the promised neverland) olan yeni manga serisi. simdilik shingeki no kyojin kadar guzel seyler vaad etmedi. gerisini zaman gosterir tabi ki ama simdilik takip etmeye deger.

  tanimi mangadeniziden alintiyorum

  emma ve arkadaşları, yüksek yaşam standartlarına sahip bir yetimhane de yaşayan yetimlerdir. kurallar sıkı olsa bile, bakıcıları oldukça naziktir. birbirleriyle hiçbir kan bağları olmamasına rağmen bakıcılarını anne, arkadaşlarını da kardeş gözüyle görürler. bir aile çatısı altında yaşıyormuş gibi hisseden çocuklar için temel bir kural vardır; yurttan dışarı çıkmaları yasaktır. bu yasağın arkasındaki çarpıcı gerçeği öğrenen, emma ve arkadaşı acaba ne yapacaktır?
 • suat gönülay karikatürlerini çağrıştıran bir havayla başlamış olan anime. uzun zamandır bu kadar heyecanlandığım bir iş çıkmamıştı.
 • kusursuz gibi görünen bir yetimhanenin en zeki çocuklarından oluşan bir grup, yetimhane alanını terk etmememelerini söyleyen bir kuralı kırdıklarında bulundukları yerin karanlık gerçeğini görürler ve kaderlerini değiştirmek için plan yapmaya başlarlar.

  senaryosunu kaiu shirai'nin, çizimlerini posuka demizu'nun yaptığı manga.

  mangadan uyarlama olan ve 10 ocak'ta ilk bölümü yayınlanan animesi ise sezonun, hatta son yılların en kaliteli eserlerinden biri olacak diye düşünüyorum.