şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 6 oyunuyla birlikte sega zatoichi'den de tanıdığımız takeshi kitano'yu da hikayeye dahil etmiştir. oyunun şu an ki çıkış tarihi 8 aralık 2016 ve dün itibari ile promotional videosu da taze taze youtube'a düşmüş olan oyundur:

  https://www.youtube.com/watch?v=u9drc64vxoe
 • yakuza serisine veda edilen son oyunu.

  serinin 7. oyunu olması itibariyle hikayeden geri kalanlar için ilk seriden bu seriye kadarki hikaye oyunun menüsünde bulunuyor. oynamak isteyen ama hikayesini takip edemediği için çekinenlere sega böyle bir güzellik yapmış.

  --- spoiler ---
  ana karakter kiryu, işlediği suçlardan dolayı 3 yıllık hapis cezası almıştır. kiryu hapisteyken evlatlık olarak sahiplendiği haruka diğer yetimlerle birlikte kalmamış, tokyo'ya gitmiştir. kiryu hapisten çıktığında haruka'nın peşine düşer ve bir süre sonra haruka'nın bir trafik kazasından dolayı durumunun ağır olduğunu öğrenir. ayrıca haruka'nın bir bebeği olmuştur ancak bebeğin babasının kim olduğunu bilen yoktur. kiryu, bu kazanın arkasında birilerinin parmağı olduğunu düşünür. ayrıca bu sırada bebeğin babasını bulmaya çalışır.
  --- spoiler ---

  oyunu mafya çatışmaları konusunda büyük umut verse de aslında pek beklendiği gibi değil. silah kullanma ve araba sürme bu oyunda yok. oyundaki bütün çatışmalar tekme, yumruk ve tuttuğunu fırlatmaya yönelik yakın menzilli olarak işliyor. ayrıca devasa şehirlerde gezme olayı da yok zira görev hangi bölgedeyse o şehirde oynanıyor ancak şehirler devasa büyüklükte değil. zaten araba sürme olayı olmadığı için koşarak ne kadar dolaşılırsa o kadar büyük yapılmış.

  şehirlerde yeme içme, alış veriş ve oyun salonu olarak 3 ana mekan bulunuyor. oyun salonlarına giderek eski sega oyunlarından bazılarını oynamanız mümkün.

  "river city ransom çok güzel oyundu, şöyle 3 boyutlusunu yapsalar da oynasam" diyenlerin kaçırmaması gereken bir oyun. aksi durumda hikayesi dışında bağlayıcı bir yönü bulunmuyor.