aynı isimde "yalan" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • ilk dinleyişte sevemediğim aleyna tilki şarkısı. belki dinleye dinleye kulağa hoş gelebilir bilemiyorum ama eski şarkıların daha güzeldi be aleyna'cım.
    şarkının çıkmasını heyecanla bekliyordum da bu ne be içimi baydı. hoff.

puanım 1/10
  • synthwave tarzında damar olunca farklı gelebilir. ancak gayet farklı ve sesi parçaya oturmuş. yaylılar da oyundan ziyade film/dizi müziği havası katmış. dinledikçe güzelleşiyor...
  • yarısında çıktığım aleyna tilki şarkısı.

içindeki arabesk fışkırmış ama güzel bir arabesk parçası da olamamış. çok yarım yamalak acemi bir havası var. ha ikinci yarısında coşuyorduysa bilemiyorum.
    eskiden popçular paraya sıkışınca arabesk albüm çıkarırmış eskiler bilir. belki de aleyna'nın kazanma hızı harcama hızına yetişemedi. bilemiyorum altan bilemiyorum
  • rezalet ötesi aleyna tilki şarkısı. merak edip açtım, ağzını yayarak yeeeaaalaan diye bağırıyor tüm şarkı boyunca.
  • sözü müziği aleyna tilki olan kendine göre hoş olan bir şarkı. ancak klip o kadar boktan, anlamsız filan ki güzel olabilecek şarkıyı da mahvetmiş.

şarkının üzerinde bir tık daha uğraşılmış olsaydı klip de 90'lar klibi esintisi gibi olsaydı emin olsun ki şarkı kült sayılırdı.

kırmızı elbiseyle şarkıyı yaşarken hayal ettim mesela ben, sarı saçlarıyla ve dert anlatırken. ama o botokslarıyla şimdiden hadise'ye benzemiş ve inatla bön bön bakıp bir yere gitmeyen saçma hareketler peşinde.

edit: altyapı tamamen arak çıktı rıza baba. geriye de elimizde bok gibi şarkı sözleri kaldı.
  • bu kıza hüzünlü şarkılar yakışmıyor. hadi yalnız çiçek ve dipsiz kuyumda yaptın ama bunda iyice arabeske bağlamış. pembe giyinen oyuncak ayıyla oynayan birinden böyle sözler ve müzik duymak absürt oluyor. yoksa güzel bir slow şarkı ama bizi senin de üzmeye hakkın yok aleyna gençliğin enerjisini neşesini sen yansıt bari.
  • bakalım kaç günde kaç milyon olacak?
  • aleyna'nin farkli yonleriymis. cocuksu yönü, disi/kadinsi yonu vs. asiri orijinal (!) bir fikir yani. kimsenin aklina gelmemistir bence şimdiye dek. sanat yonetmeni de bir o kadar orijinal fikirlerle yer almis. yigit diye bir cocuk, orumcek-orumcek agi temasini islemis, sonsuzluğu, sabri temsil ediyormus. off ya gordugunuz uzere yine aşırı orijinal (!) kimse tarafından düşünülmemiş, yaratici fikirler. bu insanlari kim pompaliyor, hangi baglantilarla bir (şey) olabiliyorlar cok merak ediyorum.
  • klip boyunca dünyada her şeyin çok iğrençleştiği düşüncesi ve ölümün o kadar kötü bir şey olmadığı fikri geçti aklımdan. sanırsın thomas bernhard kitabı okudum.