• eski şarkıları seven insanların mutlaka dinlemesi gereken bir şarkı. sözleri güldürse de hatunun sesiyle birleşince muhteşem bir etki yaratıyor. insanı arabesk diyarlardan arabesk diyarlara götürebiliyor. güzel oluyor, ayrı tad bırakıyor.
  • yelizin muhtesem sarkisidir. asagidaki gibidir.

yalan, yalan, yalan, yalan, yalan.
    gözündeki ateş, kalbimi yakınca
    sandım ki aşkımız, ömür boyunca
    meğer bu bir oyunmuş, kolay oynanan
    beni sevdiğin var ya, o bile yalan.

ayrılık yok artık...
    böyle demiştin,
    bilsen seni nasıl, nasıl sevmiştim.
    oysa gerçek farklıymış.
    uyandığım an, anladım ki bu sevgi,
    koca bir yalan.

sözvermiştin bana,
    seninim diye, başka bir aşk bulmuşsun
    yine kendine.
    söyle mutlu mu şimdi, kalbini çalan?
    yoksa bu sevgin
    o da mı yalan.
  • 1978 yeliz sarkisi
    yalaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaan yalaan
    közümdeki ates(gözümdeki ates de olabilir)
    kalbimi yakinca
    sandim ki askimiz
    ömür boyunca
    meger bu bir oyunmus
    kolay oynanan
    beni sevdigin var ya
    o bile yalan
    yalaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaan yalaan
    ayrilik yok artik
    böyle demistin
    bilsen seni nasil
    nasil sevmistim
    oysa gercek farkliymis
    uyandigim an
    anladim ki bu sevgi
    koca bir yalan
    yalaaaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaan yalaan
    söz vermistin bana
    seninim diye
    baska bir ask bulmussun
    yine kendine
    söyle mutlu mu simdi
    kalbini calan
    yoksa bu yeni sevgi
    o da mi yalan
    yalaaaaaaaan yalaaaaaaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaaan yalaaaaaaaan yalaaaaaaaan yalaaaaaaan yalaaaaaaaaan yalaaaaaaaaaaaan
  • bu gece sarki soylemek lazim yarışmasında semih sayginer yorumunu yeliz’in vokaliyle dinlemiş bulundum.
    yeliz’in muhteşem duruşu, tavrı ve ruh halinden inanılmaz etkilendim. her yalan ayrı inkardı.
    şarkıya kendi üslubu ile teşekkür ettiğini söyleyebilirim; çok şıktı, çok dişi bir çığlıktı.
  • birkaç gündür dinleyip,dinlediğimde yıkıldığım,,tarumar olduğum şarkıdır.... çok vurucudur.... bi 15yıldır dinlememiştim sanırım..... indirdim,,dinledim,,hala dinliyorum.....indirmeseydim,,dinlemeseydim,,hala dinlemeseydim dedim valla....ama napıyorum hala dinliyorum*....
  • alkolluyken beraber oldugum o yabancının ta kendisi bu sarkı.

ertesi gun tanımamazlıktan geldim..
    simdi playlistimden goz kırpıyor,
    hatırlamıyorum,
    sarhostum,

yapma bana bunu...
  • http://uk.youtube.com/watch?v=9o_rpgnotzo
    haciyatmaz programindaki canli performans.

bunca senedir niye denk gelmedigim diye hayiflandim.
    tv deki klipte sarkinin adi "yalan" diye gecmektedir lakin.
  • yelizden baksa kimsenin soylememesi gereken sarki.yelizin sesinden dileyince olaganustu bir hal aliyor eser.her dinleyisimde bende ayni etkiyi birakan tek sarki.
  • müziğini lolita flores adlı ispanyol bir şarkcının amor isimli şarkısından alan, fakat orjinalini müzikalite olarak bir hayli gerilerde bıraktığını düşündüğüm, sonra bir anda bu düşüncemden utandığım, lolita flores hanımında hakkını yememek gerektiğini düşündüğüm güzide bir eser.
  • insanda zaman makinesi binip de geçmişe dönmüş gibi hissettiren şarkı. aklımda 70'ler canlanıyor. hayır, görmedim, bilmiyorum ama nedense bir dönem şarkısı seç deseler, herhalde bunu seçerdim, 70'li yıllara dair.

anlatılanlar, pek de tatlı şeyler olmasa da, nedense, böyle insan kendini bi tuhaf mutlu hissediyor. acı çekmekten haz almak bu olsa gerek.

oldum olası mutlu aşklara inanmadım ben, aşk varsa, kanın çekilecek, dişlerin birbirine kenetlenecek, ta en derinde hissedeceksin ki; haz da, ihtiras da, kıskançlık da, aşk da tadını bulsun, kıvamına gelsin. işte bu şarkı, sanki hepsini içinde barındırıyor, inceden inceden vuruyor insana...

sanki yanlışlıkla ayak parmağımıza diken batmış da, bütün vücudumuza ilerlemiş gibi geliyor, geçtiği yeri yakıyor, tam tutacakken o bi adım öne gidiyor.

velhasıl, hem derya içre, hem deryadan öte bi şarkıdır, yeliz dışında biri söyledi mi bilmiyorum ama, tek dozluk alımlarda kesinlikle yeliz versiyonu dinlenmelidir.
hesabın var mı? giriş yap