şükela:  tümü | bugün
158 entry daha
 • 1 aralık 1973 senesinde vizyona girmiş olan bir yeşilçam filmidir. oyuncuları arasında tarık akan, münir özkul, metin akpınar, zeki alasya, kemal sunal, hulusi kentmen, halit akçatepe, emel sayın, mürüvet sim gibi isimler bulunmaktadır. konu olarak; abisinden gelen harçlığı ve kalacak olan mirası kaybetmemek adına nişanlısı rolü yapacak bir kız bulmaya çalışan ferdi'nin, bu uğurda söylediği yalanlarla hem kendi ailesini, hem de yalancıktan nişanlısı rolü yapan alev'in ailesini üzmesini ve bu durumu toparlama hikayesini anlatmaktadır.

  filmi, arzu film'in resmi youtube kanalından seyretmek isteyenler buraya bakabilirler: yalancı yarim

  --- spoiler ---

  film, emel sayın'ın şarkı aralarına rağmen :) güzel bir filmdir.

  tarık akan ve emel sayın'ın başrolü etrafında güzel bir film toparlanmış. zaten bu ekip, mavi boncuk filmini de aşağı yukarı bu kadro ile birlikte çekmişti. o film de gayet samimi, sıcak, içten, hoş bir filmdir benim nazarımda. ayrıca bu film içinde daha o zamanlar kemal sunal'ın ana aktör değil de, o başrollerin birer yan parçası olarak oynadığı dönemleri de izlemiş oluyoruz. film içinde görülme sıklığı, replikleri, etkisi ile birlikte alıştığımız kemal sunal'ın çok daha arkasında bir dönemdeymiş o zamanlar.

  metin akpınar ve zeki alasya da aynı filmin içinde olmasına rağmen birbirlerine karşı oynadıkları çok kısa roller bulunmakta. metin akpınar açıkçası bu filmi götürmüş. zaten başrolün çok yakınında bir karakter olarak filmde çok fazla gözükmüş, bunun yanında oyunculuğu ve kaliteli rolü ile birlikte filmde önemli bir etki bırakmış.

  --- spoiler ---

  hoş bir filmdir, izlenilmesini tavsiye ederim.