*

şükela:  tümü | bugün
 • eski bir emel sayın şarkısı.

  ayrıca yine kendisinin; tarık akan, metin akpınar, zeki alasya, halit akçatepe, münir özkul, kemal sunalla birlikte oynadığı bir film.
 • bi sevgilide olmasi istenebilecek en son durumlardan biri
 • ertem egilmezin saheserlerinden

  gerci "nerde lan boyle kibar pazarci esnafi" denilesi sey
  ama ask herseyi yener...

  son sahnesinde tarik sey yani ferit feribottan 10 uzerinden 5lik bi atlayisla denize atlar. emel de kendini sulara birakmistir coktan.. ortada kavusurlar... fonda da emel sayin yorumuyla "senden baska" sarkisinin caldigi turk filmi
 • züppe ve çapkın tarık akan'ın bu kez fakir kız rolündeki emel sayın'ın aklını aldığı filmdir. filmle ilgili en unutulmayacak olan sahne ise, tarık akan'ın emel sayın'ın ağzından amcası metin akpınar'a mektup yazma sahnesidir. mektupta kızın kendisini kötülemesi gerekmektedir ve tarık akan, tıkandığı noktada kemal sunal'dan yardım beklemektedir. şöyle bir girizgah yaptıktan sonra: "sevgili x bey, ben yeğeninize layık bir kız değilim", bir an durup ne yazması gerektiğini düşünen tarık akan'a, kemal sunal "çünkü ben bir orospuyum" cümlesiyle destek verir kendince. müthiş bir cümle,müthiş bir tonlamadır,kemal sunal'ı kemal sunal yapan nüanstır.

  yıllar sonra gelen mutluluk sarhoşluğu editi: sahnenin videosu da burada http://alkislarlayasiyorum.com/…uyum---kemal-sunal-
 • birisi zengin fabrikatör derviş bey * diğeri kendi halinde bir mahalle esnafı olan derviş efendi'nin * karıştırılmasından doğan komik olayların anlatıldığı, aşk sos edilmiş , şarkılı, şirin mahalle havası kokan, sevilen yeşilçam oyuncularından oluşan kadrosuyla hoş bir türk filmi.

  (bkz: hulusi kentmen/@wunsch vertrauen)
  (bkz: münir özkul/@wunsch vertrauen)
  (bkz: tarık akan/@wunsch vertrauen)
 • az önce izleyip,huzur doldugumu müthiş film..yanlış anlaşılmalar üzerine yüklü bir aşk öyküsü..eglenceli,hüzünlü ve aşık bir film bu..dönemin tapılacak güzellikteki kadınlarından* emel sayın ve yakışıklı jönümüz tarık akan başrollerde..

  filmin bir diger güzelliği ise müzikleri ve şarkılarıdır..emel sayından sıkça senden baska (bkz: #9188747) yı duyarız..bir de öyle bir yerde o mutena sesiyle tovbeler tovbesini söyler emel sayın..iç parçalar..

  --- spoiler ---
  kanımca filmin en kalbe hitab eden bölümü,ilk yemege çıkışın ardından ferdi* nin alev* i dervis basak bey in köşküne bırakması macerasından sonra,eve geldiklerinde geçen diyalogtur

  ferdi : bu yaptıklarınızı nasıl ödeyecegim bilmiyorum

  yanagına öpücük konurur...

  alev: ödediniz bile...

  --- spoiler ---
 • 1-yalancı yarim; yalan söyleyen bir yare atfedilen sözdür.

  2-yalancı yarım; doğru yarım kadar içimde barındırdığım öteki yarım, yalancı yarım. gerçi bu iki yarı birbiriyle eşit oranda değildir ama olsun, illa ki vardır.
 • (bkz: suzan ustan)
 • merve sevinin dublaj ile nasıl bir afet haline geldiğini gözler önüne seren yapım.
 • --- spoiler ---
  beni gülmekten öldüren dizi. gerek araba sahneleri, gerek de ablanın çello çaldığı sahneler; karnıma ağrılar girmesine yetiyordu, bir de üstüne barış akarsu çello çalmaya başlayınca iptal oldum.

  edit: barış akarsu'nun chopper'la imprezanın üstünden uçması, bir de üstüne düşmesi son noktayı koydu. karın bölgemi söktürmem gerekecek. bu arada bütün stunt'lar 20km/s altı hızlarda çekilmiş, bir dünya rekoru olabilir.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap