şükela:  tümü | bugün
  • zamanla ilgilidir bir kısmı da.

1 saatlik mesafe yalancılar için 5 dakikadır her nasılsa!

-beş dakkaya * ordayım sen rahat ol, merak etme
    -yersem mi!
  • şu aşamaları izlerler, o nedenle kimliklerini ortaya çıkartmak bir hayli kolaydır:

1) argümanda aşırı ısrar ("vallahi bak, ekmek musaf çarpsın" lara sığınırlar)
    2) şahit göstermek - bozacı/şıracı mode (olm inanmıyosan ahmet'e, fırat'a falan sor)
    3) inanmazsan inanma fazı (üstlemez gibi yaparak sizi mal yerine koymaya çalışırlar)
    4) öfkeye hakim olamama (halen inandıramadıkları için öfkelenir, küfrederler)
  • *sıkıştığı zaman ''ya sen yanlış hatırlıyorsun, o öyle değil böyleydi'' cümlesi ile kendini kurtarmaya çalışır.
    *hava atmak istediğinde engin hayalgücünü kullanarak frp kitaplarına taş çıkartan hikayeler anlatır.
    **her daim babanesi ya da ananesi vefaat eder, ki bunu anlamamışımdır hiç oğlum/kızım senin kaç tane ninen var..
    ***genelde rüzgarın oğlu olarakta bilinir.
  • - iyi yalancılar, yalanlarına kendileri dahi inanır,
    - yalan söylemek hayat tarzı olmuştur; gerçekten doğru bir şey söylüyorlarsa bile, bilin ki abartıyorlardır. bire bir hiçbir zaman doğru bir şey söylemezler,
    - çoğu iyi birer satıcıdır,
    - hepsinin mumu yatsıya kadar yanar.
  • inandırıcı olmaları. söyledikleri yalana kendilerinin inanmışlığı. bu inanmışlıkla da kendilerini kaybedip bi nevi esrimeye girmeleri..

yalancı: - biz paraşütle atlarkennn...
    evcil : - aaa cidden sen de mi paraşütçüsünn?
    yalancı: - eveett!!!
    - vaay çak. hangi dönem atladın hocanız kimdi thk'nda?
    - yok ben askerlikte atladım.
    - hım hangi tip paraşüttü atladığın?
    - hatırlamıyorum. (bak işte yalan.. insan hatırlamaz mı?)
    - hımm anladım canım. peki kargolardan mı atlıyordunuz?
    - yok ben jetten atlıyodum. (yuhhhhh!!!)
    - iyimiş... ben kaçtım.*
  • ciddi şekilde psikolojik bozuklukları vardır. aşağılık kompleksi çoğunda ortaktır.
  • bi de unutkanlardır..
    söyledikleri yalanı unutmasalar, yalancı olmazlardı muhtemelen..

ben denedim, unutmayınca yakalanmıyorum genelde..

_ee naptınız dün..
    _nabalım işte anne, konser ortamı, içtik miçtik.. melike kustu hayvan gib.. (ahhh naptım ben, naaptım yaaa!!)
  • olay iyiden iyiye kişilik yapısı haline geldiyse, doğru söylediklerinde kendilerini savunmasız hissederler. çok profesyoneller hariç her yalan söyleyen gibi gözlerini kaçırırlar, seslerinde hafif bir zayıflık olur. birçok kişiye çok farklı yalanlar söylenmiş ve söyleniyorsa çelişkiye düşmemek beynin asıl yükü haline gelir. sistemin çökmemesi için sağlam ego gerekir.

iç iletişim önemlidir. ne de olsa insan kendine yalan söyleyemez ama kendini pek güzel kandırabilir.
  • insan olmaları. yalancı olmayan insan mı var? var diyen yalancının ustasıdır, o şekil ve insan en iyi yalanları kendine söyler.