• gecegece nin tatlı bir şarkısı.sözleri ise :

ağlamadığım o gün
    gittim burdan uzaklara
    bilmediğim yollarda
    düştümse de tuzaklara

ben değildim yanılan
    hiç sevmedim bu oyunu
    öğrenmedim öğrenemem
    buysa hayatta kalmanın yolu

düşlediğin kadar
    hayat anlaşılan
    başka ne var
    söyle bize kalan

ben değildim yanılan
    hiç sevmedim bu oyunu
    öğrenmedim öğrenenmem
    buysa hayatta kalmanın yolu

hiç sevmediğim, bilmediğim, görmediğim
    yalanlar aslında
    istemediğim, istemediğim
    hiç sevmediğim, bilmediğim, görmediğim
    yalanlar aslında
    istemediğim, istemediğim
  • kendileriyle istediğiniz her yere gidebilirsiniz fakat asla geri dönemezsiniz.
  • ezhel, sansar salvo, aga b ve elçin orçun şarkısı.

sözleri;

elçin orçun

inanırsın bütün yalanlarına, yalanlar düşürür seni hep hatalara,sonu olmayan kara delikleri var,ama çekemiyor bizi kanmak yok onlara, uyanırsın her gün yalanlarına,dünya yalanmış olum inanma onlara,sonu olmayan kara delikleri var,ama çekemiyor bizi kanma oyunlara.

ezhel

kime dersen de. aslında, dersin kendine!
    herkesin dilin de,
    sonuçta söylemesi bedaaava (2x)

sansar salvo

kafanda yarat bunun ki iyi değil ama deli gibi çökünce surat ee buraya da bırak da sokakta yapak , tembel ve miskince şafakta yatar bırak çalışmak rüyaya alışmak oyuna karışmak düzene sıkışmak bi boka bulaşmak sürekli yarışmak yaşamım atışmak , yalanla geçen zaman hep akışta, var oluşta var kurtuluşta bana karışma sonuçta kurtuluş yok oluşta duruşu bozuk oluyor
    yarısı kapalı tabii kapısı kapalı hadi yanıma yakın akar gider ömür son gelir be gerçek nedir öğrenince..

elçin orçun

inanırsın bütün yalanlarına, yalanlar düşürür seni hep hatalara,sonu olmayan kara delikleri var,ama çekemiyor bizi kanmak yok onlara, uyanırsın her gün yalanlarına,dünya yalanmış olum inanma onlara,sonu olmayan kara delikleri var,ama çekemiyor bizi kanma oyunlara.

aga b

bu işin temeli bu keke hevesi kursakta bırakır kimi bıkıpta bırakıcak kimi bıkıp isyan çıkartcak farklı bir yol çizip denedik yine teknik ne demek elitekçek biz yetenekli neslin avazı yüksekleri yerimizi tepsit edin lan en dipteyiz neyse gün gelir herşey bünyevi gerisi bünyemi bozuyo bi kasvet böyle bi daralma zamanla aramızı bozucak gençlerin nesli temeli bezdim aslen betim benzim pasten ve kimsede pas vermiyor olmayınca kenegre de masken düşünce yüzünü asıcan utancın eline bulaşcak boş laf keyif bozmaz onca ahmaktan bolca lak lak ..

elçin orçun

adını koyamadığım bir yerdeyim dünya mı söyle nerdeyim kadran kadar çıkıyorum içine akarken beni çürüt sonra kader deriz zaman kalmadı zaman. zamanla aramızı bozucak yalan . tıkandı dünya yalan zaman .

ezhel

yalan ve gerçek sandık hayatı para ve herşeyin farkına vardık lan artık nerdeyiz algılamazsın yalanlar gerçeği haksız kılarmış ampül yakarlar yatsıda mumları söndür herşey değildir gördüğün gibi şu medya yalan lan sömürür bizi neşet baba'nın dünyası gibi yalan kalanın kahyası gibi ki para beyinleri yıkamanın aracı ve çıkar için amacı ve insanın ezeli haram politicakılar ağızından düşürmez hem pempe spil ve çiklet bu yalanlar git gide artıcak ve herkesi işletecek ...

elçin orçun

ezhel

kime dersen de. aslında, dersin kendine!
    herkesin dilin de,
    sonuçta söylemesi bedaaava (2x)?
  • başarılı bir l.e.s.s. parçası. şuradan dinlebilir kendisi.
  • duman ilkokul seviyesinde bir armoniye sahip eyvallah'la bu kadar beğenilmişken, şu günlerle ilgili olarak sözleri ve müziğiyle beni pek etkileyen nadide şarkıdır. emin olmamakla birlikte iki yıl önce yazılması da cabası.

ağızlarında yalanlar var,
    doğrusunu bileni konuşturmazlar,
    her şeyin en iyisini yaptıklarından.
    bildiğini okur,
    bildiğini yaparlar,
    dağıttıklarına dönüp bir bakmazlar,
    umursamadıklarından.
    saygı beklerler, ama duymazlar,
    sana bana farklı olduğumuzdan,
    saygılıyız'ı oynarlar.
    bir şeyler yanlış.
    bir şeyler farklı olmalı,
    ucu bana dokunduğundan.

etraf sakin ama tedirgin insanlar,
    bugünlerde bir acayip buralar,
    herkesin soruları olduğundan.
    hiçbir fikrimiz yokmuş gibi sustuk,
    daha da kötüsü konuşmayı unuttuk.
    unutturulduk.
    bir adı komedi, bir adı demokrasi,
    özgürce uyuttuklarından,
    özgürce buyurduklarından.
    ama haklısın
    aldık,
    bu pis nefesi sizden biraz daha çaldık,
    hiç hakkımız yokmuş gibi.
  • ........
    incitir, kırar, yıkar aşkı yalanlar
    siler yılları, anıları yalanlar
    ........

(bkz: yalanlar)
    (bkz: yıldız tilbe)
  • içimizde beslediğimiz o yılan ve efradı.
  • demir demirkanin istanbul 2004 albumunden siki bir parca. album cikmadan evvel cikis parcasi olarak bu secilmis fakat devaminda bu gorevi kahpe ustlenmistir.
  • demir demirkan'a ait olan şarkının sözleri de şöyle:

gülümse yüzüme gülümse
    gülümse yüzüme gülümse yalan
    hayat sandığım ölümmüş aslında
    aşkın yavaşça öldüren bir zehirmiş
    damarlarımda
    yalanlar yalanlar
    göz göze bile bile utanmadan söylediğin sözler
    yalanlar yalanlar
    dost gibi güle güle usanmadan oynadığın oyunlar
    ateşten tanrıça ölümlü aslında
    nemli ay dansı, kuru esen çöl rüzgarı