şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bilgi üniversitesinin mümtaz hocalarından ve hatta en çok sevilenlerindendir. kendisinin ufak tefek olmasına aldanmamalı, entelektüel birikimi ile hayranlık uyandırır. mezkur üniversitenin makus talihi sonucu bu okuldan ayrıldığı söyleniyor. eminim öğrencileri ve mesai arkadaşları kendisini çok arayacaktır.

doktora derecesini bilkent üniversitesi türk edebiyatı bölümü'nde tamamlayan yalçın armağan'ın türk şiirinde modernizm başlıklı doktora tezi, imkansız özerklik adıyla kitaplaştırılmış ve iletişim yayınlarınca basılmıştır.

(bkz: imkansız özerklik)
  • yeniyazı dergisinin altıncı sayısında orhan koçakla ilgili olarak kaleme aldığı yazı ve yine aynı derginin onuncu sayısında murat belge üzerine yazdığı "entelektüelin ahmet mithat hâli" başlıklı yazı mutlaka okunmalı ve okutulmalıdır.

(bkz: yeniyazı)
  • imkansız özerklik isimli bu yılın en iyi edebiyat eleştirisi kitabını yayımlayan genç akademisyen. şiire bulaşan ve bu kitabı okumayan kimse kalmamalı...
  • kayseri çocuğudur. saç uzatıp jim morrison edasında takıldığı yıllar da olmuştur. şimdi klasik edebiyatçı modunda takılıyor. can adamdır, canan adamdır. metin ışık'ı hiç sevmez.

(bkz: lay lay lom)
  • şu an istanbul şehir üniversiteside critical reading and writing dersi veriyor. tez danışmanı hilmi yavuz imiş. pek şaka kaldıramıyor sanırım. söyleyeceklerim -metinler arası da olsa- bu kadar.
  • istanbul bilgi üniversitesi kendisinden bir ders almışlığım ve bu ders sayesinde bana şiir konusunda çok kapı açmışlığı olan hoca. sonra bölüm kapanıyordu falan şehir üniversitesine geçti.

ders dışında oturup konuşmuşluğumuz da oldu hocayla. dersi gayet eğlenceli ve not kaygısızdı. derste gerçek anlamda var olman yeterliydi. türk şiiri üzerine çıkardığı kitabını da alıp bir çok arkadaşıma hediye ettim.

türk şiiri konusunda bir dönemlik ders ile beni çok uzun br yolculuğa çıkarmıştır.
  • 4 şubat'ta murat belge ile birlikte konuşma yapacak olan hoca.

(bkz: #73874739)
  • tanpınar merkezi'nin "başka bir edebiyat tarihi" ana başlığıyla hazırladığı etkinlikte "fotoğraflarıyla edebiyat toplulukları" adlı hayli iddialı sunumunun henüz başında, tanzimat döneminden, namık kemal'den bahsederken hem kendisinin hem de orada bulunanların ne denli tutarsız, hazırlıksız, rasgele bir tutum içerisinde olduklarını görünce kahkahayı bastım ve videoyu kapattım. şunu tartışıyor sünepeler:

namık kemal keldi
    namık kemal peruk takardı
    namık kemal'in çok gür saçları vardı
    bu fotoğraftaki namık kemal olamaz
    namık kemal mi değil mi?
    namık kemal o

bravo! 2018 yılında edebiyat tartışmalarında ne denli ileride olduğumuzu bir kez daha öğrenmiş oldum. komik şeyler sizi.

edit: link ekledim.