şükela:  tümü | bugün
  • şahane bir dedektif ismi.

hıımmm.
  • internet sayfasında kendisini "doç. dr. yalçın izbul, yüksek öğrenimini ve lisansüstü çalışmalarını ingiltere, manchester üniversite'sinde 1961-1971 yılları arasında gerçekleştirmiş, 1984 yılında (doğramaci yök'ü ile arasındaki karşılıklı derin sevgi ve saygı gereği) hacettepe üniversitesi'nden istifa ederek, izmir'e yerleşmiştir." tanımlayan kişi. tanımadan sevdim
  • yılllar önce yahoo üzerinden kurduğu bir grup vasıtasıyla; eserleri ve ingilizce öğretme tekniğiyle tanıştığım üstad kişi.

espri anlayışı oldukça iyi olan idealist bir akademisyen. saygılar.
  • üniversite yıllarımda kendisinden ingilizce geliştirme amaçlı tarafınca özel hazırlanmış 5-6 sorudan oluşan mailler aldığım, kendimi kurduğu sıcak iletişimden dolayı bir örgüte üyeymiş gibi hissettiğim zatı muhterem harika insan.

mail grubu hakkaten güzeldi. sürekli paylaşımlarda bulunuyordu. o dönem attığı mailler hala mailimde ayrı bir klasörde durur.

kendisi harika sohbet bir insan gibi duruyor. bilemiyorum denk gelirmiyiz ama olurda günün birinde hiç gitmediğim izmir'e yolum düşer ve de unutmazsam, kendisiyle tanışacağım. belki tarihe bir not düşeriz de hikayem olur sayın izbul'la.
  • ingilizce öğretimi alanında kendine özgü tarzıyla hazırladığı e- kitaplar çok faydalıdır. samimi ve sohbet havasında anlattığı gramer ve kelime kitapları alanında tektir. böyle muazzam setler hazırlayıp da ingilizce sorunlu bir millet olmamıza rağmen kendisinin tanınmaması millet olarak hatalı tercihlerimize başka bir örnek oluşturmaktadır.
  • 2012 yılında ingiltere den dil okulu'ndan döndüğümde kpds ye girmiştim ve sonuç 50 civarında bir puandı. sonrasında yardırmaya başladım tabi.çıkmış kpds sorularına yüklendiğim bir gün bi kaç sorunun cevabının nedenini internetteki forumlar da ararken forum una denk geldim. ve eğitim setlerinin demolarını inceleyip kendisiyle iletişime geçtim. sonrasında eğitim setini de aldım ve kendisiyle tanışmaktan çok mutlu oldum. eğitim setlerinde açık dille akıcı ve anlaşılır türkçeyle aynı zamanda da okuyana farklı bakış açıları tutan yaklaşımla ele almakta. eğitim setinin demosunu ve içeriğini arıyorsanız burdan ulaşabilirsiniz. döküman ve tavsiyeleriyle 70 üzerinde puan almıştım (8-9 ay çalışmayla).

burdan tekrardan sayın yalçın izbula teşekkürlerimi sunuyorum, umarım sizin gibi içerik oluşturan bizlere yardımcı olan , farklı alanlarda da ve farklı konularda da türk insanının yarasına merhem olan insanlarımız olur.

not : puanları yazmamın sebebi bu set i alırsanız şu kadar puan yaparsınız demek değildir, bu benim kendi hikayemdir.böylesi içerik üreten insanlarımızın nice ve bolca olmasını diliyorum. ben bu içerikler sayesinde kendi gayretimle bu kadar puan çıkartabilmiştim ve bana da yetmişti :)
  • twitter'dan takip edilesi hoca. tasarım olarak berbat ama içerik olarak efsane birde siteye sahiptir. severek, gülerek, öğrenerek takip ediyorum yazılarını. şahane bir anlatım tarzı var, ders notlarını bile okurken tebessüm ettiriyor.

(bkz: dirtiest limericks)
  • hemen her tür gramer kitabının, mevzunun mantığını ıskalayıp, ezbere ve klişelere başvurarak açıkladığını sandığı bazı temel konuları türk'ün gözünden öğrenenlere olanca açıklayıcılığıyla anlatmasıyla sevgimi kazanmış saygıdeğer hoca.
  • bu adam yalan dolan biri. adam bile demeye dilim varmıyor.

yok turkland bilmemne diye pek dokunaklı ve ibnece tezlerle uluslararası mevkide turkey diye gelen mektupları kabul etmeyelim, yok efendim turkland olsun gibi yavşakça tezlerle beni kandırdı.

sonra öbür sayfada ''törkland'' diye taşşak geçiyor.

böyle şerefsiz birisi.