şükela:  tümü | bugün
  • eski kalecilerden. şimdilerde, 2. lig'de zirveye kurulan istanbulspor'un teknik direktörlüğünü yapmaktadır. henüz çok tecrübesiz, zira geçtiğimiz sezon altay 3. lig'e düşerken başında yalçın hoca vardı ancak bu yıl şans ondan yana...

edit: pü, hay allah. yıllardır başarılı çizgisini takip ederdim. bugün facebook'ta istanbul'a gelecek olan r.t.e. için "reis yarın geliyor" yazdığı paylaşımına denk geldim. gelmez olaydım. sen de mi ya hocam? gerçi haklısın, ümraniyespor stadında rte'nin pankartının yer aldığı sezonda şampiyon oldu, sakaryaspor keza sahaya rte'nin sözü yazılı olan pankartla çıktı ve şampiyonluğa koşuyor. sen de bal tutuyorsun, parmağını yalamak istemek en doğal hakkın. pü.
  • yeni nesil abdullah avcı .

geçen sezon ligde kalma parolasıyla yola çıkan istanbulspor'u son haftaya kadar şampiyonluk yarışı içinde tutan, bu sezon ise kurduğu sistemi devam ettiren genç teknik adam.

bilimsel çalışmaya verdiği önem, güçlü antrenör ekibine sahip olması ve ekonomik istikrara sahip bir kulüpte çalışması başarılı olmasının önünü açan etmenler. ilerleyen yıllarda adını sıkça duyacağımıza şüphe yok.
  • adam takımını harika oynatıyor. helal
  • 2005 yılında yaşanan tromsö faciası'nın 2000'deki uefa kupası zaferi'nden bir sene sonra geldiğini zanneden, bu zannını da sürekli başarının önemi konusunda kötü bir örnek olarak sunan ve efsane galatasaray kadrosu'nun başarılarını tesadüf olarak nitelendiren troll teknik adam. sürekli başarı hususunda doğru örnek olarak da koca futbol tarihinden hiçbir örnek bulamamış olacak ki kendisinin istanbulspor'da son 2.5 sezonda yaptıklarını misal vermiştir. bu cehalet ve kibirle türkiye'de yolunun açık olduğunu düşünüyorum.

özetle, galatasaray'ın 2000-2001 sezonunda uefa şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynadığını, 2001-2002 sezonunda ise yine çeyrek finali son maçta* yenilen ofsayt golle kaybettiğini öğrenmesi gereken şahıs. o kadronun iskeletini oluşturduğu milli takımın 2002 dünya kupası'nda yaşadığı 3.lüğü de bonus olarak sunuyorum. tabii, bunlar kendisinin istanbulspor'a yaşattığı büyük başarıların yanında biraz sönük kalmış olabilir.
  • taktik zekası yüksek bir hoca. istanbulspor'a bir felsefe getirdi, genç oyunculara istediği topu oynatabiliyor, oynattığı takım topa sahip oluyor, ayağa pas yapıyor, alan daraltıyor, 90 dakika disiplini elden bırakmıyor ve sahadaki herkes ne yapması gerektiğini biliyor. evet bu konularda çok büyük işlere imza atıyor, avrupa futbolunu da takip ederek kendini geliştirdiği çok ortada. ekibiyle de çok iyi anlaşıyor ve sürekli üstüne bir şeyler katıyor. gel gör ki maç oynanırken kendisine katlanamıyorum. bir insan bu mesleğe başladığından beri sürekli hakemlere oynar mı, her maç yan hakemle, 4. hakemle 1. hakemle tartışır, bir şeyler için sürekli olarak itiraz eder mi? çok iyi bir taktisyen olabilir, skorboard'da yazan kendisini tatmin ediyor olabilir, bulunduğu takım için saha kenarında yaptıkları övünç kaynağı olabilir fakat saha kenarında rakiplerle ve hakemlerle çok fazla uğraşıyor. belki bunu da bir taktik olarak geliştirmiştir kendisine bilemem, lakin itici olduğu kesin. takımına zaten güzel top oynatıyorsun, çıkıp çatır çatır oynadıktan sonra böyle şeylere ihtiyacın yok.
  • denediği -türkiye şartları için radikal denebilecek- diziliş ve taktiklerle dikkat çekmeye başlamış teknik adam. karşılığını da milli takıma iki oyuncu vererek gördü. bu nadide hocamıza dikkatimi çeken cenabettincerrah kardeşimize de bu vesileyle teşekkür ederim.
  • istanbulspordan ayrılan ve akhisarspora yakışacak teknik direktördür.