şükela:  tümü | bugün
  • eski kalecilerden. şimdilerde, 2. lig'de zirveye kurulan istanbulspor'un teknik direktörlüğünü yapmaktadır. henüz çok tecrübesiz, zira geçtiğimiz sezon altay 3. lig'e düşerken başında yalçın hoca vardı ancak bu yıl şans ondan yana...

edit: pü, hay allah. yıllardır başarılı çizgisini takip ederdim. bugün facebook'ta istanbul'a gelecek olan r.t.e. için "reis yarın geliyor" yazdığı paylaşımına denk geldim. gelmez olaydım. sen de mi ya hocam? gerçi haklısın, ümraniyespor stadında rte'nin pankartının yer aldığı sezonda şampiyon oldu, sakaryaspor keza sahaya rte'nin sözü yazılı olan pankartla çıktı ve şampiyonluğa koşuyor. sen de bal tutuyorsun, parmağını yalamak istemek en doğal hakkın. pü.
  • yeni nesil abdullah avcı .

geçen sezon ligde kalma parolasıyla yola çıkan istanbulspor'u son haftaya kadar şampiyonluk yarışı içinde tutan, bu sezon ise kurduğu sistemi devam ettiren genç teknik adam.

bilimsel çalışmaya verdiği önem, güçlü antrenör ekibine sahip olması ve ekonomik istikrara sahip bir kulüpte çalışması başarılı olmasının önünü açan etmenler. ilerleyen yıllarda adını sıkça duyacağımıza şüphe yok.
  • 2005 yılında yaşanan tromsö faciası'nın 2000'deki uefa kupası zaferi'nden bir sene sonra geldiğini zanneden, bu zannını da sürekli başarının önemi konusunda kötü bir örnek olarak sunan ve efsane galatasaray kadrosu'nun başarılarını tesadüf olarak nitelendiren troll teknik adam. sürekli başarı hususunda doğru örnek olarak da koca futbol tarihinden hiçbir örnek bulamamış olacak ki kendisinin istanbulspor'da son 2.5 sezonda yaptıklarını misal vermiştir. bu cehalet ve kibirle türkiye'de yolunun açık olduğunu düşünüyorum.

özetle, galatasaray'ın 2000-2001 sezonunda uefa şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynadığını, 2001-2002 sezonunda ise yine çeyrek finali son maçta* yenilen ofsayt golle kaybettiğini öğrenmesi gereken şahıs. o kadronun iskeletini oluşturduğu milli takımın 2002 dünya kupası'nda yaşadığı 3.lüğü de bonus olarak sunuyorum. tabii, bunlar kendisinin istanbulspor'a yaşattığı büyük başarıların yanında biraz sönük kalmış olabilir.