• internet sitesindeki stok durumu uydurma olan site. kredi kartıyla ödemeyi yaptık ertesi gün arayıp stokta kalmamış dediler. sipariş iptal oldu ama 15 gündür kredi kartına iade işlemini yapmadılar. ayakkabının ilk taksidini ödemek üzereyim hala iade yapacaklar.
    müşteri hizmetleri tahminen tek kişiden oluşuyor. diğer türlü 15 dakikadan önce bağlanırdık sanırım.
    asla tavsiye etmem işlerini iyi yapmıyorlar.
  • bir hediye uğruna bildiğim markayı satmamam gerektiğini bana öğreten firma. kendilerince sorunsuz görünen bir alışveriş yaptığım ama benim açımdan müsterisine hiç de saygısı olmayan çakallıklar peşinde bir firma.
    bir ayakkabı alacaktım. bulduğum ürünü her yerde aynı fiyata satıldığını görünce sonuna kadar güveneceğim firma yerine eldiven hediyesi olan bunları gördüm ve dükkanlarına gittim. dükkandaki adamın eldiven hediye kampanyasından haberi yoktu "başka bir firmadır o" dedi. şok oldum. girdim sitelerine tekrar baktım var görünüyor. mesaj attım, cevap olarak "kampanya devam ediyor siparişi verirseniz ilgilenecez" dediler. sevindim. koşu eldiveni modelini istediğimi hem sipariş notuna yazdım hem de "siparişinizle ilgilenecem" diyen müşteri hizmetlerindeki kişiye söyledim ve merakla beklemeye başladım. yalan yok 5 günde ayakkabı elime geçti. ama gelen eldiven xl beden bir kayak eldiveni. denedim benim ölçülerde bir insanın onu kullanmasına imkan yok hem de zaten kullanmak istediğim ürün kalıbıyla alakası yok. normal davranış iletişime geçmek olsa da bir hediyeyi sanki müşteriye verilen bir lütuf gibi bu kadar hem peşlerinde koşturarak hem de isteklerini zerre umursamayarak hareket etmeleri çok rahatsız etti. bir tek mail atıp "istediğiniz model yok beden olarak da sadece xl var" deselerdi "canınız sağolsun ayakkabıyı yollayın sadece" derdim. 1 hafta kadar oldu siparişim ulaşalı ancak fırsatım oldu yazmaya. şimdilik istediğim beden ve modeldeki ayakkbı göndermiş olmalarına şükredip yaşıyorum. eldiveni de kayak yapmayı seven bir koca elli tanıdığım olursa veririm ona. şimdilik evde dolabında baya kaliteli bir eşyası öylece yatan birisi olarak yaşamaya devam ediyorum.
  • müşteri hizmetlerine 25 dk da ulaşılabilen ayakkabı sitesi.
  • buradan alışveriş yapan aklımı sikeyim.
    ben yandım sakın siz yanmayın. buradan alışveriş yapmayın.
    yapmayın.
  • sadece izmirle kalmayıp denizli aydın vs. yayılmaya başlamış spor mağazası
  • çok ilgili personelleri var. ancak aldığım adidas ayakkabı daha 1 ayını doldurmadan yırtıldı. iadeyi distribütör kanalıyla yapıyorlar, yani ellerinde pek bir şey olmadığını biliyorum ama umarım iade işleminde insiyatif kullanırlar ve hediye çeki verirler.
  • uzak durulması gereken online spor ürünleri satış mağazası . bugünlerde yapmış oldukları %50 indirimli nike kampanyasında cazip fiyatlı tüm ürünlerde " son bir adet" uyarısı veriyor ve siparişinizi almalarının ardından bir süre sonra iptal ediyorlar.diğer ürünler zaten online nike mağazasında da aynı fiyata mevcut .direk resmi sitesinden satın alın , en azından bu marka için alışveriş yapacaksanız kolunuzu bacağınızı bu şam şeytanlarına kaptırmamış olursunuz . siz siz olun temkinli davranarak bu siteyi kullanacaksanız dahi kapıda ödeme seçeneğini kullanın bir de paranızın peşinde koşmak durumunda kalmayın .
  • hakkındaki yorumlara bakmadan alışveriş etme gafletine düştüğüm internet üzerinden satış yapan sitemsi oluşum.

sipariş verdikten 2 gün sonra kargo bilgisini gönderirler diye beklerken bir mail geldi.
    diyor ki;
    "siparişiniz onaylandı ve ürün temin edilme aşamasındadır."

yani ben elimde olmayan malı satıyorum. bir yerlerden bulursam gönderirim. bulamazsam satışı iptal ederim.

bu mantıkta satış yapanların tez zamanda azalarak bitmesini diliyorum. yorumları okumadan sipariş yaptığım içinde kendimi kınıyorum.

edit:
    siparişin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen ürünü göndermediler. 9. gün ise kendi müşteri hizmetleri üzerinden, şikayetvar sitesi ve yalısporun sosyal medya hesapları üzerinden taarruza geçtim. kargo falan istemediğimi siparişin iptal etmelerini, hakkımı yasal yollar ile arayacağımı söyledim. bunun üzerine arandım ürünlerimin ikisinin stoklarına girdiğini ama birinin henüz tedarik edilmediğini ve bu sebeple kargoya verilmediğini söyleyerek özür dilediler ve ellerine ulaşan ürünlerimi aynı gün izmirden, diğerini ise bir gün sonra istanbul mağazasından kargoya verdiler. yani verdiğim sipariş 10. ve 11. gün sonunda ancak elime ulaşabildi.

belki benim gibi bir gaflette bulunup sipariş veren olursa diye söyleyeyim, çalışma prensipleri şöyle;
    diyelim ki 3 parça ürün sipariş ettiniz. bu ürünleri türkiye'deki stoklarından araştırıyorlar. biri ankara'da, diğeri istanbulda, diğeri ise denizli'de olsun. bu illerdeki mağazalar ile iletişime geçip ürünleri merkez adreslerine topluyorlar. her üçü de ellerine geçince kargo yapıyorlar. ürünlerin ikisi ellerine ulaştı ama biri henüz gelmediyse ellerinde var olan ikisini kargoya vermiyorlar. illa ki diğer ürün için bekletiliyor. tabi bu iletişim süreci günler, hatta haftalar alabiliyor. eğer uslu ve sessiz durursanız vay halinize. türkiye'de bir çok kurumda olduğu gibi yalısporda da asi ve cingar çıkaran müşterinin talepleri yerine getiriliyor.
    bu arada siteleride yazan, ürünün kargoya verilme süresi ise 5 iş günü.
  • ben de black fridayden indirimli nike spor ayakkabı aldım.ertesi gün sneakclouds yalıspor müşteri temsilcisi beni arayıp 40 numaranın son bir tane kaldığını onunda kargo tasıma surecınde zarar gördüğünü ve gönderemiyceklerini söylediler.

kargo takibe baktım ürün tedarik ediliyor gözükuyor.sneak clouds un sıtesıne baktım 40 numara tükenmiş evet.yalısporun sıtesıne baktım iyiki de bakmışım ürün orda mevcut .satın almaya gırdım kontrol ettım gayet alınıyor.sneak clouds da yalısporun kendı markası zaten müşteri temsilcisi yalıspor dıye aradı ama nasıl benım ındırımlı ayakkabımı gönderemediler anlamış değilim.sonucta black frıday indirimini herzaman yakalamak mümkün değil.burda da nedense art nıyet arıyorum ve samımı bulmuyorum markayı.napabılırım bir bakıcam.bu konuda da benı yesıllendırırsenız sevınırım arkadaslar.
  • karşıyaka sahilde bir spor magazası...

yıllar sonra aklıma gelince: aslında çarşının hergele meydanının dibinde yalı ismiyle açılan bir mağaza olsa olsa batmaya mahkum firma isimlerinin yaşayan bir örneği olur ama her ne hikmetse kazık fiyat politikasına ve müşteriyi parasıyla rezil etme düsturuna* rağmen bu büyümeyi başarabiliyor...

ilginç.
hesabın var mı? giriş yap