şükela:  tümü | bugün
 • turkiye ekonomi tarihi adli bir kitap cikarmis olan yazarimiz
 • hakkinda '85 tarihli bir haber icin:
  http://www.dipnot.tv/…ternalimages/image/yalin4.jpg
 • istanbulles uluslararasi cizgi roman sergisinde türkiye´yi turhan selcuk, galip selcuk ve devrim kunterin yani sira genc mustafa ile temsil eden yetenekli yazar.

  sergi türkiye, belcika, hollanda ve fransa´dan cesitli cizgi romanlardan olusuyor. istanbul fransiz kültür merkezi´nde augustos sonuna kadar gösterilecek olan sergi, sonrasinda ankara´ya ordan da belcika´ya tasinacak.
 • istanbul dostoyevski toplulugu yönetim kurulu başkanı ve haziran´da, istanbul film akademi´de 1 aylik dostoyevski semineri verecek olan yazar.

  edebiyat - özellikle de dostoyevski ve sinemaseverler icin cok güzel bir firsat.

  istanbul fim akademi´den alinti:

  'dostoyevski’nin yaşamı, felsefesi ve edebiyat anlayışı genel hatlarıyla ele alınacak ve daha sonra da

  suç ve ceza

  cinler

  kumarbaz

  uysal bir kız

  romanları ile bu kitapların filme çekilmiş uyarlamaları ile karşılaştırılacaktır.'

  http://www.istanbulfilmakademi.com/…ostoyevski.html
 • 2017 hablemitoğlu ödülüne layık görülmüş, son kitabı yalanın siyaseti ile gündemde olan yazar.
 • istanbul film akademide ilker hocayla birlikte "safsata savar" deyû bir programa başlamış, şahsımda dolu olduğu izlenimi uyandıran ağabimizdir.
 • çocukluğunda yapılan iq testinde 157 iq ya sahip olduğu tespit edilmiş dahi çocuk başlıklarıyla gazetelerde haber olan kişi.

  2,5 yaşında okuma-yazmayı, 7 yaşında ingilizce konuşmayı öğrenmiş. 1. ve 2. sınıfı özel bir sınavla atlayıp 7 yaşında 3. sınıftan eğitime başlamış. 7,5 yaşındayken katıldığı mete akyol'un sunduğu bir programda yapılan röportajda uzay ile alakalı konular üzerine yöneleceğini söylese de istanbul üniversitesi iktisat fakültesinden mezun olmuş, yüksek lisansını boğaziçi üniversitesi tarih bölümünden almış. şimdi de doktora çalışmasına istanbul üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde devam ediyor.

  çok iyi bir retorik bilgisi olduğunu düşünüyorum. diksiyon ve kendini ifade edebilme konusunda gerçekten başarılı biri. bunu da 2,5 yaşından beri okuduğu kitaplara bağlayabiliriz. bir röportajda sorulan; "okuduğun kitaplar arasında yarışma yapsan dereceye hangileri girer?" sorusuna "dostoyevski'den karamazov kardeşler ve cinler okuduğum en iyi iki roman, jean paul sartre'ın varlık ve hiçlik’i, nietzsche’nin ahlakın soykütüğü üzerine’si ve immanuel kant'ın pratik aklın eleştirisi düşünsel yapımın gelişmesinde önemli yer tuttular diyebilirim." şeklinde yanıt vermiş. ayrıca 2si ödüllü olmak üzere 8 adet kitabın da yazarıdır.

  kendisini istanbul film akademisi'nin youtube kanalında safsatasavar adlı dizide gördüm. burada ise yalanın siyaseti adını verdiği kitabının içeriklerinden örneklerle bahsederken ilker canikligil ile birlikte konudan konuya dalıp, öğretiyor, gülüyor ve güldürüyorlar. güzel bir ikili olmuşlar her hafta yaklaşık 15 dk süren konuşmalarının en son 6. bölümü yayınlandı. umarım kitabın konusu bitince başka konularla yine aynı ikilinin sohbetini dinlemeye devam ederiz.
 • ilker canikligil ile birlikte youtube'da safsatasavar isimli program yapan "dâhi çocuk."

  o değil de her videoda üzerinde "şimdi de değerli sanatçımız yalın alpay sizlerle" edasında giydiği mendilli takım elbiseleri ve birkaç düğmesi açık gömlekleriyle beni kıyafet comfort zone'umdan sarsarak defediyor. turuncu background neyse de "o takımlar, gömlekler beni mahvediyor."*
 • yalanın siyaseti kitabının önsözünde bahsettiği iki buçuk yaşında okumayı, yazmayı öğrendiği hikayesi safsataların en büyüğüdür. hiçkimse biyografisine böyle bir saçmalığı koymamalı. neymiş direkt üçüncü sınıftan başlamış! harika çocuk, süper zeka... senin anne babandan biri öğretmendir sana kıyak yapmışlardır bro.

  süper zekadan bir kuple: https://youtu.be/b1ugmm3m6nu?t=12m35s

  bak bu da gerçek süper zekaya bir örnek: https://www.youtube.com/watch?v=svmixk2ggsk

  bence sen sadece ebeveynlerinin hırslarının, korkularının ve hayallerinin kurbanısın.
 • bir üst entryde nadide örneklerinden biri sergilenmiş olan safsata türünü, ilker canikligil ile birlikte yapmış olduğu safsata savar bölümüyle anlatmış olan yazar.