şükela:  tümü | bugün
93 entry daha
  • kendi pr'ını çocukluk dönemindeki bir takım başarıları ya da üstün özellikleri üzerinden oluşturması çok itici durmaktadır. hani bazı çocuklar "benim babam senin babanı döver." edebiyatı yapar ya, işte bunun bir tık üstü gibi görünmektedir. gerçekten bu kadar geçmişte kalmış durumların hala ekmeğini yeme çabasını anlayamıyorum.

    ama bunları görmezden gelecek olup bugüne odaklanırsak başarılı bir yazar olduğu aşikar. sohbetleri de insanı sıkmıyor ve dinleyicilerini sürekli diri tutacak bir akıcılıkta.

    kendisine ve herkeslerden sakladığı eşine mutluluklar diliyorum.
  • elimdeki kitaplar bitince, ilk okuyacağım yazardır. dünya görüşü, hayata bakış açısı ve bunu adı gibi yalın bir şekilde ifade edişi kendisinin donanımlı ve dolu bir insan olduğunu gösteriyor. insanın geçmişindeki başarılarını anmasında kendi adıma bir problem görmüyorum, cahil cühela tayfaya maruz kalıyoruz yeterince. tomar tomar kitap basıp, tv programlarına çıkıp prim peşinde koşan birçok insan var. ama background'ına baktığın zaman kocaman bir sıradanlık, aslında hiç doldurulamamış bir boşluk karşımıza çıkıyor. bu adamda bir özümsemişlik, bilimsel bir altyapı ile tarihsel olguları harmanlamış, hem geleceğe hem günümüze dair aydınlatıcı bir şeyler söyleme hali var. insanları, toplumu çok iyi tahlil ettiğini düşünüyorum.
  • üstün özellikleri üzerinden prim yaptığı için eleştirilen yazar. herkesin fikri kendine, fikirlere saygım da var ama sözlükte ottan fısırıktan şeyleriyle prim yapmaya çalışanların böyle eleştirmesini de fesatlık, iki yüzlülük olarak görüyorum. iş bulamıyorken, işi varmış gibi işçi azarladığını yazan hayalperest ve vasat beyinlerin kompleks giderme objesi olmamalı.