şükela:  tümü | bugün
  • (#76718101)
    (bkz: seftalilimakarna)

küçük yağızın anısına...

"daha 7 yaşındaydı.
    2 yıl kanserle mücadele etti.
    kanser tüm vücudunu sarmıştı.
    ankara’da tedavi oluyordu.
    kan kustuğunu ve canın acısıyla bağlı olduğu makinelerin kablolarını eliyle koparmaya çalıştığını söylediler.

annesi tıpkı bir erkek gibi oğlunun dökülen saçlarından sonra saçını 3 numaraya vurmuştu.

perşembe akşamı 19.07 de gözlerini kapattı.
    ölmeden hemen önce babasının;
    -nasılsın oğlum ? sorusuna
    baş parmağıyla onay işareti yaparak cevap verdiğini söylediler.

perşembe akşamı saat 19.07 ölüm saati olarak dosyasına geçti.

cuma günü sabah 10 da türk hava yollarının tarifeli uçağıyla geldi.cenazesini bagaj kısmına koymuşlardı.

küçücük çocuk,kendi bedenine uygun tabut olmadığı için büyükler için kullanılan tabuta koyulmuştu.
    cenazesi amcalarına teslim edildi.

cenaze aracı önde bizler arkasında konvoy şeklinde 35 km ötede ki şehir merkezine gittik.
    arabada tektim.arka arkaya yaktığım sigaraların bir müddet sonra dudağımı kuruttuğunu fark ettim.
    su içmek için durmadım ama.

cenazeyi devlet hastanesi morguna teslim ettiler.babası ve annesi bir sonraki 13.00 uçağıyla geldi.
    babası ağır adımlarla morgun önüne geldi.müsaade et biz cenazeyi yıkayalım dedik.
    kimseyi sokma.tek başına oğlunu yıkadı.

ikindi namazına müteakiben toprağa verdik.
    toprak attım mezarına çocuk.

3 gün taziye yapıldı.
    baban hiç iyi değil dediler çocuk.
    ilk gece mezarlıkta seninle uyumuş çocuk.
    ikinci gece sabaha kadar camide oturup dua etmiş.
    üçüncü gece halan,babana gitme bizde uyu demiş.baban ise eve gitmem lazım oğlum gelirse bizi göremezse üzülür demiş.

baban hiç iyi değil çocuk.

berat kandilinde hastane bahçesinde elini gökyüzüne kaldırıp; “ ya şifa ver allah’ım ya da ikimizin canını al “ demiş.

daha 7 yaşındaydın çocuk.
    beni tanımadığını biliyorum.
    sen ölen dedeni hiç görmedin biliyorum.
    tıpkı baban gibi boylu poslu iri yarı bir adamdı.
    ben küçükken mahallede top oynardım sürekli bize kızardı.

sen görmedin dedeni biliyorum ama ben dün gibi hatırlıyorum.

seni dedenin mezarının üstüne gömmüşler çocuk.

huzur içinde uyu çocuk.

ailenizin yakın dostu olan bir başka aile.büyüdüğünü görmeyi çok isterdim.

hoşçakal yalın yağız."
  • ölümsüzleştirmek adına başlığı açan yazar arkadaşa sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

(bkz: dedecan)
  • (bkz: walteribeklerken) nickli çaylak arkadaşın girisi.bana sadece paylaşmak düşer.

“biri bıçağı almışta karın boşluğumun biraz üzerinde sağ tarafa bir bıçak saplamış gibi. yetmemiş sonra o bıçağı içeride çevirip yaramı kanırtmış gibi hissediyorum. hiç tanımadığım, görmediğim varlığından bile haberdar olmadığım 7 yaşında bir çocuk...bir varmış bir yokmuş.

ankara şu sıralar yağmurlu. bu yağmurlar senin için yalın.” ?
  • dünyada yılda 160000 ülkemizde ise 3000 çocuk kanser tedavisi görüyor. bunlar nüksler dışındaki yeni tanılı hasta çocukların sayısı. maalesef ki bu güzel melek onlardan yalnızca biriydi. kısacık süren hayatında yetişkinlerin tahayyül dahi edemeyeceği acılar biriktirerek gitti bu dünyadan. lütfen ama lütfen kök hücre bağışı konusunda bilinçli olun, bilinçlendirin. bu çocukların erken tanı ve tedavi ile %80i kanser illetinden kurtulabiliyor. http://www.kanver.org/…zmetleri/kok-hucre-bagisi/53