şükela:  tümü | bugün
  • kutsal bilgi kaynağı dediler müptezel kaynağı çıktı.
    (bkz: ekşi sözlük)
  • daha güzeli var (bkz: yallah ormana)
  • tek gidişlikse ben varım siktirle kovmanıza gerek yok. adresi verin gidiyorum. yalnız bu sözü söyleyecek tiynette olan bir tek kişi adım atmayacak gittiğim yere, ıstırırım, bilmiş olsun.
  • gitmiyorum.
    köpeğim benim için senden milyon kat değerli.
    köpeğimin patisi ezileceğine, senin ölmeni tercih ederim.
    gel de gönder bakalım.*
  • (bkz: türkiyeli)

ek: arkadaş hem insanlarla 15.000 yıldır birlikte olan ve bugün sıradan bulduğumuz pek çok eylemin gelişmesinde öncü görev üstlenen köpekleri sevmiyor, hem de türkiye'de halkın birlikteliği, huzuru, ilerlemesi ve tarihsel birikimini yaşama geçirmesi için biricik yöntem olan ulus örgütlenmesini sevmiyor. sonra da buradan insan kovuyor.
  • lan imansız kitapsız aktrol türkiyeli ne. onu bile diyemiyorsunuz. bilginize türküz.

insan olamayacak vasıfta yaratıklarsınız ki herşeyden nefret ediyorsunuz. sizin gibi olmayandan, hayvandan, bitkiden herşeyden nefret ediyor ve düşmanca saldırıyorsunuz. şeriatçiler defolun artık bu ülkeden yeter pislettiğiniz artık.
  • köpekler hali hazırda burada.
    köpeklerle yaşamak isteyenler de burada.
    o zaman sen yallah itsizistan'a.
  • tek hücrelilerle yaşamaktansa her daim tercih edeceğim ülke... köpekistan. kedistan da olur.
  • "onlar ümidin düşmanıdır sevgilim,
    akar suyun
    meyve çağında ağacın,
    serip gelişen hayatın düşmanı.
    çünkü ölüm vurdu damgasını alınlarına :
    çürüyen diş, dökülen et,
    bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler.
    ...
    sana düşman, bana düşman,
    düşünen insana düşman,
    vatan ki bu insanların evidir,
    sevgilim, onlar vatana düşman."
    nazım hikmet
  • köpekleri ne kadar seversek sevelim, köpekler kendilerini istenmeyen durumlara sokabiliyor. bu itleşmek olabilir, gidip kavgacı bir köpeği kendine sürü lideri seçmek olabilir, o sürüyle kavgalara girişmek olabilir.

aynen bu şekilde insanları da seviyorum, ama insanlar kendilerini olmayacak durumlara sokabiliyor. biz diyoruz iyi bir yaşam için, hayvan-bitki-insan farketmez, şu şu lazım. bunu dinlemeyen-anlamayan çokça oluyor tabii ki. evrimin gerisinde, ya da başka kolunda olmak kendi suçları değil bu canlıların.