• epeyce eski bir ibrahim tatlıses parçası.. zamanında taksi ve minübüs'lerin göz bebeği idi.. sözlerini deşifre etmek epeyce güçtür..

yallah şofer yallah
    apar* beni (!)
    gibisinden sözler içerir..
  • boyle bi ibrahim tatlises sarkisi vardi eskiden hatta ibo "yallah sofir yallah" seklinde telaffuz ederdi bu sarkiyi o mukemmel turkcesi ile
  • sozlerini buraya yazan yaki$ikli olarak tarihe gececegim icin mutluyum, sirasi dogru olmayabilir, lehce tam tutmami$ olabilir, ama niyetim temizdir yuzum paktir:

yallah $afer yallah ne bekliyseeeen
    yuregime gam ekliyseeeen
    hec ellahtan korkmiysen beni yolda birakiysen
    hec ellahtan korkmiysen beni yolda birakiysen
    yallah $afer yallah gotuur meeeni

yallah $afer yallah gotur menii
    kerkuce deeeee yetir meniii
    yarimin gozu yoldadir
    evleru cay ustundedir
    yallah $afer yallah apar meni

yallah $afer yallah yolda durmaaaa
    yallah $afer yallah yolda durmaaaa
    bir seat yoluuu be$te bitirmeeee
    ayagin gazdan kaldirma gecey'ustume getirme
    yallah $afeeer yallah gotur meeniii.
  • ibrahim tatlises sarkisi degildir, cunku ondan 20 kusur sene once 1960'larda nuri sesiguzel bu sarkiyi ayni sozlerle plak yapmistir.
  • şivesinden ve içinde kerkük adının geçmesinden dolayı musul vilayeti civarından çıkma bir türkü olduğunu düşündüğüm parça. küçükken hiç sevmezdim, zaten iboyu da sevmezdim. sonradan sözlerini tam olarak dinleyince fikrim değişti, parçanın önemi arttı.
    yallah şofer yallah apar meni
    kerküge de yetir meni
  • ibrahim tatlıses versiyonu dikkatle dinlenilirse arkadaki "ciiyuuvvv" sesleri duyulabilen güzel türkü.
  • müthiş şöför karizması yaratırdı biz küçükken bu, hele "ayağın gazdan kaldırma geceyi üstüme getirme" dedi miydi ibo, şöför ister istemez basar, bir sigara daha yakardı, ya da önce sigarasını yakar sonra basardı, ama basardı, sigara kokusu otobüsün her bir yanındaydı zaten, hemen yanı başında ya da arkanda, küllükler doluydu, çok normaldi, otobüs tutardı, antiem'in gripin kadar sattığı dönemlerdi zati, sonra yollar uzundu, meşhur duble yollar! yoktu, sallama çay da yoktu, kaset biterdi, şöför çıkarıp çevirirdi kaseti, yallah şöför yallah... ayağın gazdan kaldırma, gecey'üstüme getirme...
  • 1985 yılında çıkan mavi mavi albümünün en kral türküsüdür.

http://www.youtube.com/watch?v=6qo8c2eu3fi
hesabın var mı? giriş yap