şükela:  tümü | bugün
 • depresyondaki kadındır. yarım kadeh şarap içer 5 litre ağlar, en az 5 kişiyi arayıp yarımşar saat iç döker. vakurluktan eser barındırmaz.
 • pazar gününü evde tek başına geçiriyor olabilir, * şarabıyla müziğiyle sarmaş dolaş olup yatağında huzur bulmak istiyor olabilir..bunlar olabilir..sadece şarabın tadını çok sevmiş ya da biranın soğukluğunu özlemiş olabilir.
 • kafa dinlemek isteyen kadındır. bu sefer kendisi için hazırlayacaktır masasını, başka kimse için değil. müzik eşliğinde (sourberry tavsiye edilir) keyifle içecektir.
 • eğer ki bunu adet edinmişse hayatında geldiği noktayı iyice bir düşünmesi gereken kadındır. kanımca bir insan (kadın ya da erkek) sürekli yalnız içiyorsa bir şeyler ters gitmektedir.
 • bu akşam, bu gece olmak istediğim kadın. ve fakat hayatta olmak istedigim diğer pek çok kadın****** gibi bunu da olamayacağım tabi ki.

  zira bir hastane odasında, camın kenarında konuşlandırılmış uzun masanın üzerinde bir şişe *** ve bir kadehle demlenirken, rutin takip yapmaya gelen hemşireyle göz göze gelmek pek hoş olmasa gerek.
  hadi onu geçtim, hastaneye yattığımız günden* beri temiz hava almamışım ben, odalar plaza usulü camlarla kaplı, annemi bırakıp dışarı çıkmak da opsiyon dışı olduğuna göre nereden nasıl temin edeceğim şişeyi, mümkün değil.
  hadi onu da geçtim, ben biraz çakırkeyif olsam da şöyle 1-2 saatlik bir uykuya dalıversem ve o arada annemin zaten zar zor bulunup açılan damar yollarından biri elinin pozisyonundan ya da başka bir sebepten ötürü tıkanıp geri tepse; o şişliği indirmek, yeni bir damar yolu açmak, zaten daha şimdiden mosmor olan kollarındaki morluklara bir yenisinin eklenm...off yok bu cümle bitmeyecek..

  yine de güzel olurdu be sözlük. yanımda yaslanacak bir omuz olmasa da, biraz gevşemek biraz rahatlamak, belki biraz ağlamak*... neyse diğer olmayanların yanına bunu da ekleyiveririm n'olcak? annem iyi olsun da varsın bu da olmayıversin.
 • geçen akşam kadıköy kadife sokakta gördüğüm 70'lik bira istemesini takdir edip neden ben böyle olamadım diye kendimi sorgulamama yol açan kadın.
  ama 70'lik birada hemen ısınır tatsızlaşır be.
 • yadırganmaması gereken doğal bir durumdur, işten çıkmış,kafası bozuktur, kimsenin boş muhabbetini çekemeyecek, sevdiği bir ortamda ya müzik dinleyip kafa dağıtmak istiyordur, ya da kendi kendine düşünmek istiyordur, yalnız kalmak istiyordur.üstüne bir de sigarasını da yakıp sokakta da yürür, sonra biner dolmuşuna eve gider, kime ne.
 • an itibari ile şu an bu satırları yazan kadın.

  sabah 08:00 'den beri ayakta, akşam 8'e dek çalışmış. işten çıkmış gelmiş bu saate kadar sunum hazırlamış, çeviri yapmış. ruhu bile yorulmuş, bu saate dek uyumamak için kahve içmiş, şimdi de uyumak için bir şeyler için kadın.
 • yerinde olmak istediğim kadın. amerikan filmlerinde barda tek başına oturup da "bi tane daha" diyen hatunlara çok özeniyorum lan.