şükela:  tümü | bugün
  • özellikle geceleri hortlayan yalnızlık ile ilgili başlıkların aşikar ettiği hata. 2015 verilerine göre, türkiye nufusunun %50,2’si erkek ve %49,8’i kadın. peki genel olarak bir erkek bir kadınla ilişki yaşıyorsa, yalnız kalan erkek sayısı kadar kadın var demektir. peki neden yalnızlık çoğunlukla erkekler tarafından dert edilip dile getiriliyor? yoksa bir erkek birden fazla kadınla ilişki yaşayarak ortamda ilişki yaşayacak kadın mı bırakmıyor?

    (bkz: kim aldıysa benim payımı iki elim yakasında olsun)*

    kendi açıklamama gelecek olursak, bence yalnızlığın temel nedeni yine erkekler. her erkeğin bir alıcısı vardır, ancak o alıcı genellikle erkek tarafından yeterli bulunmaz. yetersizlik ölçütü ise tamamen fizikseldir. yeterli yalnızlık dozu almış erkek birey, şöyle bir sevgilim/eşim olsunda soğuk ellerini ısıtayım, battaniye altında film izleyelim ya da beraber yemek yapalım yüzeyselliğine erişir. temel hedef ellerini ısıttıktan sonra vucüda geçmek, battaniye altından enterasan bölgelere ulaşmak ya da yemek yaparken arkadan sarılmak vardır. bu bazen erkek üst bilincinde belirmese bile temeli budur. bütün olay seksle bağlantılı olduğu için seks modelleri olan jennifer, kate, ve naomiler erkek bireyin beklentilerini desteksiz olarak yükseltir. dolayısı ile asıl alıcıların erkek bireyin napalım artık bu olsun demesini bekler. bu durum daha sonra kuvvetli bir sevgi bağına yol açsa bile girizgah bu şekilde gerçekleşir.

    (bkz: her genelleme gibi bu genelleme de yanlıştır)

    genel olarak yakışıklı erkekler güzel kızlarla ilişki yaşar. dogal içgüdü de bu yöndedir. açın erkek kuşların dişi kuşları etkileyebilmek için ne tür taklalar attıklarını izleyin. ya da izlemeyin. erkekliğe olan saygıyı yitirebilirsiniz. peki o zaman kalan kişiler için çözüm yolu nedir. ya olaya bakış açısını değiştireceksiniz, ya beklentileri düşüreceksiniz ya da standartları yükselteceksiniz. yoksa ‘napalım bu olsun madem’ evresine kadar biraz daha vaktiniz var.