şükela:  tümü | bugün
  • insanın çevresinde gördüğü, hep yalnız olduğunu gördüğü kişilerin (belki de bazılarını çok önemsediği, idolize ettiği) ölümlerine tanık olması sonrası, kendi hal ve gidişatından benzer bir sona varacağını hissetmesinden kaynaklanan haklı korkudur.
    gerçi bildiğim kadarıyla eceliyle öleceğini anlayan çoğu canlı (hayvanlar) bağlı oldukları toplumdan uzaklaşarak yalnız kalmayı tercih ediyorlar. ama yine de keşke biri daha olsa daha iyi değil mi?
  • seni ölüme götürenleri, son anında yanında görmek isteme arzusu, görün bak eseriniz son yolculuğuna çıkıyor işte gibi.
  • bu gece yaptığım şey.

sağlıklı, çokyönlü ilişkiler kurmakta fena şekilde zorluk çekiyorum. bir türlü olmuyor. böyle gitmeyeceğine dair umudum var, ama zaten korkuyu umut yaratır.
  • o kadar yıl yalnız yaşamayı başarmış insan, yalnız ölmekten neden korksun ?
  • bense ölmekten dahi korkamayacak kadar yalnızım
  • öldükten sonra onların hayatının büyük parçası olduğunu bildiğin insanların artık sen olmadan nasıl yaşayacaklarından, belki birgün yalnız öleceklerinden korkmaktan daha kötü değildir.
  • yaşıtların hunharca nisanlanıp veya evlenip fotoğraflarını sosyal medyada paylasmalariyla hergun daha da alevlenen korkum. bebekleri olanları saymıyorum bile. :|
  • sanırım yalnız öleceğim.
  • hem yalnız olmayı sevmek hem de hep yalnız olmaktan korkmak. içine girince çıkılmıyor, insanlara katlanamıyorum, katlanacak birini bulamamaktan da korkuyorum.