• çok tanımı var aslında.benim için yalnız yaşamak:

-işten döndükten sonra başlayan şey

işten döndükten sonra
    -yatana kadar anime,film,dizi izlemek
    -niye yemek yok yea diyen olmadan sadece makarna yemek , ice tea içmek
    -evi canım isteyince toplamak
    -kimse rahatsız etmeden kitap okumak
    -istediğim şarkıları dinlemek
    -kimseyle tv kavgası etmeden ps3 oynamak
    -tüm zamanımı kendi istediğim şekilde harcayabilmek
    -evde yarıçıplak dolaşmak
    -asosyalliğin verdiği yalnızlık ; komşu,arkadaş ziyareti olmaması buna bağlı olarak evi dilediğim şekilde dağıtabilmek

gibi gider.ben çok memnunum.zira her anım dolu benim.ben dolduruyorum bir şekilde.ancak eve biri gelince tüm düzeniniz bozuluyor, işte tüm sinirinizin bozulduğu an o an.bi dönsem eski düzenime diye dört gözle beklemeye başlıyorsunuz.

çok güzel gibi anlatmış olabilirim ancak yalnız yaşamak aynı zamanda:

-evde konuşacak kimsenin olmaması buna bağlı olarak telefon ile günde yaklaşık 4-5 saat konuşmak , radyasyon
    -çok açken "ben niye yemek yapmadım dün?" demek
    -hastalıktan kolunuzu kıpırdatıcak haliniz yokken kendi kendinize bakmak zorunda olmanız , hatta doktora gitmeniz
    -ağlayacak veya gülecek birinin olmaması
    -miskinlik yüzünden evin dağınık kalması ve hep yarın toplarım demek
    -börtü böcekle çiçekle konuşmaya başlamak hatta bu olayı ciddiye almak ...

çok güzel yalnız yaşamak ya.kötü yönlerini görmeyin.öyle milletin sızlandığı gibi değil.
  • kimseye hesap vermeden bir yere gidebilme ozgurlugunu icinde barindirabilen egitici ve ogretici oldugunu dusundugum yasama turu.
  • çevrede arkadaşlar, konuşacak insanlar olduğu müddetçe sorun değildir; aksine şahanedir. isteyince yalnız olursun, isteyince birileriyle olursun. fakat çevrede birlikte olmak istenen kimse yokken, kaçacak bir yer yokken ve yapacak hiçbir şey yokken kabusa dönüşebilir. hele de son dönemlerde evde yalnız olma korkusu geliştirmiş, küçücük bir tıkırtı yüzünden bile bütün evi baştan aşağı dolaşır hale gelmişseniz.
  • disarida olan biten envai cesit seyle ve turlu cesitli niyetlere sahip insanlarla aranizda sadece bir duvar kalinliginda mesafe oldugunu daha cok hissetmektir yalniz yasamak.
  • yemeksepeti.com'da minimum sipariş tutarına ulaşabilmek için saçma sapan siparişler vermektir.
  • bir sure sonra insana tahammul sinirinin kendi kendini imha etmesine sebebiyet veren durumdur.
  • birini sevmeden önce cennet gibi gelen*, sevdikten sonra ise gözünüze batmaya başlayan hayat tarzı.
  • esyani kaybettiginde soracak kimse bulamamaktir. tabi tek basina yasadigin evde esya en son biraktigin yerdedir, kimse yerini degistirmez. candir ya sonuc olarak *
  • zaman zaman bunaltsa da paha biçilmez bir özgürlüktür. eğer istediğiniz zaman sosyalleşebileceğiniz ortamlarınız varsa yalnız yaşamak sosyalleşmenin beraberinde getirdiği tüm olumsuzluklara karşı müthiş bir sığınaktır.
  • eve karpuz alırken kırk kere düşünmektir.
hesabın var mı? giriş yap