• yalnizligini paylasabilecek insan bulamayinca naapsin...
  • belki de kedi beslediği için yalnız yaşayan kadındır. hayatına giren bir şuursuz, ya kedin ya ben demiştir, o da kedisini kucağına alıp şuursuza kapıyı göstermiştir. akıllı ve güçlü kadındır. sayısının artması istenen kadındır.
  • yalnız yaşamıyor ışte kedisiyle yaşıyor. sen dön kendi yalnızlığına çare bul
  • sadece kadınlar mı ? bence erkeklerde buna dahil.
  • bu merak kedilerin henüz tam olarak evcilleşmemiş hayvanlar olmalarından kaynaklanır. en azından benim teorime göre.*

http://www.newyorker.com/…nts/are-cats-domesticated

kadınların bütün cinsel stratejileri alfa erkek bulup, onu betaize etmeye çalışmak üzerine kuruludur. betaizasyon terimi alfa erkeğin sindirilmesini, kadınına bağımlı hale gelmesini ifade eder. ancak erkek bir kez betaize edildiğinde, kadının gözünde değersizleşir. kadından saygısızlık görmeye başlar, ciddiye alınmaz. dolayısıyla kadının heyecanını kaybetmemesi için aşmaya korkacağı sınırlar, erkeğe yaptıramadığı bir şeyler olmalıdır her zaman.

kediler de kafasına göre takılan, kendisine söylenene kulak asmayan, kısacası itaatkar olmayan hayvanlardır. bu saydığım alfa karakteristiklere sahip oldukları için sevilirler ve tam olarak evcilleştirilemedikleri için de betaize edilemezler. kadınlar kedilere bayılıyorlar çünkü onları betaize edemiyorlar.

bu noktada benim yorumum ve gözlemim, yalnız yaşayıp da kedi besleyen kadınların çok çok büyük bir bölümü alpha widow klasmanındadır. alfa dul, zamanında kendisinden üst düzeyde alfa erkeklerle birliktelik kurmuş, yani zamanında 10 üzerinden 9 alan bir erkekle beraber olmuş ve daha azına razı olamayan ama aynı zamanda da artık o erkeklerin ilgisine mazhar olamayan kadınları ifade eder. bu tip kadınları 10 üzerinden 7, 8 alan adamlar bile mutlu edemez. dolayısıyla uzun süreli ilişkiye uygun değillerdir. hem betaizasyon hem de annelik iç güdülerini besledikleri kedilerle törpüleyerek bir taşla iki kuş vururlar.
  • son zamanlarda moda olan kedi lobisinin bayrak taşıyanları. bu lobinin üyeleri (gerçek hayvan severler hariç) genellikle, kedi beslerse çok trend, modern ve çok entellektüei olacaklarını düşünen, facebook muhabbetlerinden geri kalmak istemeyen ve köpek beslemeye bir tarafı yemeyen (karda kışta bile ,sabah akşam gezdirmesi) kolaya kaçan cins-i latifler ve bunlardan ekmek yeme derdinde olan destekçileridir. tabi kim ne isterse beslesin, bize ne. ama resmen mahalle baskısı oluşturdular. korkarak "başıma bir şey gelmeyecekse ,kedi sevmiyorum." diyebiliyorsun.
  • kedi veya köpek sadece yalnız yaşayan kadın erkeklere mahsus bir şey değildir.
    bu konudaki kanınız yanlış tamamen
  • evlilikten umudunu kesmiş, evde kaldığını kabullenmiş kadınlarda başlayan meraktır. bu merak bir kere başladı mı artık geriye dönüş yoktur. kadın kişisi biyolojik olmasa da fiillen menopoza girmiştir. libidoyu, kadınlık ruhunu ve erkekleri bir kenara bırakıp yalnızlığını kediyle bastırabileceği biraz da acınası bir hayata başlar.
  • -bir şeyler yapmak isteyen insan sorumluluk alır.
hesabın var mı? giriş yap