şükela:  tümü | bugün
586 entry daha
 • kedi alın. yalnız yaşamak güzeldir ama bazen yalnız hissettirir. fakat kedişiniz varsa bu hisse kapılmazsınız.
 • * her an tetikte olun 2 el feneriniz, 2 anahtarınız, içme sularınız vs. vs. her şeyden en az bir tane yedek bulundurun.

  * evden 1 gün bile ayrılacaksanız evdeki bütün fişleri çekin.

  *kilo ile değil tane ile almayı öğrenin.

  *temizlik günlerinizi aksatmayın, ipin ucu kaçtı mı gidiyor, bulaşık makineniz yoksa bulaşıkları ıslatmayı unutmayın, sonra yıkayacaksanız bile hepsini bi sudan geçirin, kurumuş lekeleri çıkartmak bir ölüm.

  * kapının kilidini uyumadan hemen önce mutlaka kontrol edin, anahtarı kapının dışında unutmuşluğum vardır.

  *evde başınıza bir iş gelmesi ihtimaline karşın en az 1 komşunuzla aranızı iyi tutun, size en hızlı ulaşabilecek insan o unutmayın.

  * 2 tane alarm kurun, alarmlardan biri yatağınıza uzak olsun.

  *korkmayın, ilk başta tedirgin olsanız da bu keyifli düzene hemen alışacaksınız, kendinize yetebilmenin tadı çok başka. kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz.

  *bu ev bütün düzeni size ait olan, sizin minik krallığınız. patronu da sizsiniz unutmayın, herşeyin keyfini çıkarın.
 • sevdiğiniz, genelde edinebildiğiniz, çevreden siparişini verebildiğiniz veya ellerinizle hazırlayabildiğiniz tüm yemeklerden oluşan uzun bir liste yapın kendinize. hatta bugüne kadar yalnız veya değil severek yediğiniz, bir gün mutlaka yemek istediğiniz, daha evvel evinizde pişirdiğiniz, ekmek arasında soğuk yediğiniz tüm yemekleri ve yemek gibi olan bazı yan şeyleri bu listeye alt alta yazın. çok sevilenleri yukarılara almaya çalışın ama bunu çok da dert etmeyin. yazın. isteyeniniz telefonuna not alsın mesela en kolayı. az sevdiklerinizi de yazın siz bence lazım olur.

  sonra, sık yaşayacağınızı düşündüğüm “ne yesem?” kararsızlıklarınızda (özellikle akşam yemeklerinde olacak), sürekli gelişen (geliştiriniz) bu listeden güne ve elinizdeki mevcut malzemelere uygun bir seçim yapmanız, açken zor çalışan yalnız beyninize (sizinki ne zaman nasıl çalışır bilemem tabii) belki biraz kolaylık sağlayabilir ama bir de listeye rağmen söz konusu yarım beyinle (kendisi aç aç...) en sonunda zorlukla alabildiğiniz kararınızı (belki halen de tam emin değilsiniz) eyleme geçirmeye üşenmezseniz, bariz kolaylık sağlamış olur.
10 entry daha