• hayret yazılmamış, boşanmış erkektir efenim.
    babamdan biliyorum; evimizde koltuğun/ yatağın dibinde çoraplarını çıkarıp orda bırakan, banyoda çıkartığı donu kirliye atmayan, asla yediği tabağı dahi kaldırmayan adam; annemle ayrıldığı dönemlerden birinde (defalarca ayrildilar) tuttuğu evini bal dök yala şeklinde temiz tutuyordu. ki keza hep öyle sürdü o.

ondan diyoruz hep; ana baba evinden çıkıp evlenmeyin, illa bi önce kendi evinizi yaşayın diye. erkek için de kadın için de geçerli bu dediğim
    (hayır öğrenci evi sayılmıyor)
    türk anası evde (kaç yaşına gelmiş olursa olsun) oğlunun kızının götünü toplar. böyle bu.
    hele erkeksen, farkında olmadan genetigine işlemiş feodal alışkanlıklarla bu sefer eşine ihale ediyorsun o göt toplama işini.

halbuki önden bi yalnız yaşayan, kendi dağınıklarından sıkılıp kendi götünü toplamayı öğrenen adam öyle midir? değildir.
    büyük çoğunluğu yalnız yaşarken öğreniyor derli toplu yaşamayı.

hoş, gençler bu kadar düşük maaşlarla ve bu kadar pahalı bir hayatta, giderek daha çok zorlanıyor bu bağımsız hayat kurma işinde.
    haklılar. geçinmek çok zor.

konu döndü dolaştı, ne kadar bombok bi memlekette yaşadığımıza bağlandı gene emenike
  • yaşadığı ortamı temizlemek kadına değil insana mahsus bir davranıştır.
  • erkek ya da kadın olmasından bağımsız; sadece bir t anında buna sahip olabilir. bu konuda bir takıntı geliştirmediyse genelde belli bir x kirlilik-dağınıklık eşiği altına inmeden buna müdahale etmez. işte bu x değerinin büyüklüğü; insanları titizden pasaklıya doğru kategorilendirir.

not: depresyon durumları ihmal edilip, pi 3 alınmıştır.
  • düzeni ve temizliğini az eşyasına borçlu olan kişi.
  • zaman zaman düzenli ve tertemiz, zaman zaman dağınık olur kendimden biliyorum, sürekli olsa duramazsın.
  • olm stephan hawking gibi değilseniz azıcık uğraş sonucu eviniz böyle olur.

millet temizlik, ütü, süpürge işlerini gözlerinde amma büyütüyor. beyin fonksiyonları ve el ayak koordinasyonu normal olan her insan bunu yapabilir.
  • evinin temiz olduğunu zanneden bir adam tanımıştım. robot süpürgesi var diye temizlik gurusu sanmıştı kendini.

hey gidi. havlularini yüzüme sürmeye tiksinirdim halbuki sadece bana özel vermesine rağmen.

yani buradaki reklamlara güvenmeyin sayın hanım arkadaşlarım. onlar her konuda kendilerin i çok iyi sanıyor.

değiller.

bir dost.
  • bu kişi bendim. evime gelen destek personeli bile boşa çalıştığını söylerdi. evlendim ikiz çocuğum oldu. şu an evi toplamak kardiyo yapmaya eş değer...
  • burhan altıntop ve zaman zaman kendim.
  • harp okulu öğrencileri idi. artık o da kalmadı.
hesabın var mı? giriş yap