şükela:  tümü | bugün
  • sanırım yalnızlığın en derinden hissedildiği andır bu. en nefret ettiklerimdendir.
  • epicurus, mutluluk için bunun zıttını öneriyor
  • yenen sey kebap olsa bile zevki cikmayandir. benim dostlarimla yenilen bir makarna salatasinin bile tadi bir baska guzel oluyor yahu.

(bkz: benim memleketimin koyunlari bile bir baska bakiyor)
  • keyifsiz aktivite. yalnızken yemek yapmadığımdan benim için o eylemin adı ancak atıştırmaktır.
  • gayet keyifli olabilen aktivite.
    koca bir kase salata ya da bol soslu dolu bir tabak makarna ya da kumpir ya da mantı...
    al yanına, favori filmini aç, kurul karşısına...
    oh mis...
  • kendi yaptiginiz yemegin yanina guzel bir muzik ve sarap eslik ediyor ise gayet keyifli bir aktivitedir.
  • insana yalniz oldugunu hissettiren en kotu aktivite. bundan keyif alanlara cok imreniyorum.

bazen sirf bu yalnizligi hissetmemek icin yemek yiyesim gelmiyor sozluk. o derece kotu hissettirebiliyor.

haa sevgiliyle yenilen yemek de orgazmdan daha keyifli anlara dahil olabiliyor o ayri tabi.
  • okul yemekhanesi dışında dışarıda yalnız yemek yerim (tabii tercihim yine de dostlarımla). ama okul yemekhanesi yoo dostum yoo...
  • genel durumumdur.

hiç öyle iştahımı azaltmaz hatta sıkıntıdan daha çok yerim. ama insan alisiyor mecbursun sonuç olarak.
  • en az dostlarla yemek yemek kadar keyiflidir. kendiyle dost olamayanlar sevmez, o ayrı.