şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • yetişkin bir bireyin arada sırada yapmaktan çekinmemeli olduğu eylemdir. insana hem kendisini tanıma he de çevresini daha iyi gözlemleme fırsatı verir. ayrıca bunu şöyle düşünün; bugün kendimin nazı ile oynayacağım. emin olun çok iyi deşarj olacaksınız.

  ben bunu genelde birisiyle buluşacaksam, biraz erken gidip o mekanda tek başıma takılmakla yaparım. ister istemez ortama zamanla alıştığınızdan psikolojik olarak da daha rahat olabiliyorsunuz sonrasında.

  şu anda bile işten gelip üstümü değiştirip, özel bir buluşmaya hazırlanır gibi hazırlanıp sevdiğim bir lokantada yemek yemeye gidiyorum. ardından da moduma göre bir pub'a gidip ya bir bira ya da bir duble viski atıp evime döneceğim. bu kadar basit bir plan var ònümde ve tek beklentim pub'daki müziklerin güzel olması. bazen mutlu olmak sadece bununla da yeterli olabiliyor ;)

  edit: imla

  edit2: maalesef bu başlığı hala hayatinda ailesinden başka insan olmayan insanlar hakkinda acilan bir baslik zannedenleri gormek uzucu bir durum. sevgili romalilar, anlatilmak istenen ya da alt metin yalnizliktan geberiyoruz degil. sahsen kendi adima su an dunyanin en az 7 - 8 sehrinde ne zaman gitsem muhabbetin, eglencenin dibine vurabilecegim dostlarim, cevrem, flortlerim varlar o ayri. demek istenilen su; bazen, her zaman da degil tabii ki, ne zaman oldugunu kendiniz anlarsiniz, yalniz kalip bir seyler yapmak farkinda olmasaniz bile sizi resetler.

  nasil ki uzun ve yorucu bir gunun ardindan evde insan bi 5 dk sessizce coker, sonra hadi kalkayim da dusa gireyim der, iste ayni o sekilde bi restart atar bu aktivite size. vurgulanmak istenen o yoksa kimse burda yalnizliktan olmuyordur emin olun.
 • kaliteli zaman gecirmektir. kendinizi dinlemek, ic sesinizin icini dokmektir.

  yapiniz seviniz.
 • biz ona özgürlük diyoruz.
 • en sevdiğim eylem. hiç sıkılmam yalnızken. fırsat bulmak önemli elbette.
 • sistemi güvenli kipte çalıştırmaktır.
  gerçekten fikrine, tecrübesine, düşüncelerine değer verdiğin biri çıkana kadar boş insanlardan uzakta durmaktır.
 • yatak dışında beceremiyorum bu olayı pek, özgüven eksikliğinden olsa gerek
 • yav he amk he yalnızlık kalite zaman geçirme filan da falan.

  buz gibi de asosyal, yapayalnızsınız millet kankalarıyla oradan oraya gezerken sap gibi evdesiniz, çıkın erkek gibi itiraf edin. nedir bu yalnızlığa yapılan içi boş, bombok iltifat?
 • ama öte yandan, insanları arkadaş canlısı kılan, yalnızlığa ve yalnızlık içinde kendi
  kendilerine katlanma yeteneksizlikleridir.

  arthur schopenhauer-yaşam bilgeliği üzerine aforizmalar
 • çoğu zaman benim. ancak övünülecek bir şey değildir. sürekli yalnızlık veya sürekli başkalarıyla beraber olma durumu normal değildir. dozunda yalnızlık iyidir. kendi içinde yapacağın o yolculuk bazı şeyleri fark etmeni sağlayabilir. belki sana hüznü getirecek belki öfkeyi ya da belki mutluluğu. bunların yaşanması gerekiyor.

  derin bir sessizlik.
 • cogu zaman herhangi bir avrupa ulkesine gidip issiz sokalardaki sessizligin sesini ruhumda hissediyorum.
20 entry daha