• bugün başıma gelen vahim olay. çok affedersiniz tuvalette ihtiyacımı gideriyorken bir yandan da kapalı kapılar ardında gerçekleşen konuşmaları dinliyordum. o sırada konuşan iki kişinin dialoguelerine kendi cümlelerimi katıyordum. konuşanlardan bir tanesi diğerine cemre'nin ona yazdığını söyledi. diğer eleman da hangi cemre lan diye cevap verdi. ben de dayanamayıp içimden "tencemre" diye cevap verip yarım metrekarelik dört duvar arasında kendi esprime yarıldım. dayanamayıp elimi duvarlara vurdum.
  • smeagol: gollum hep seni arıyor neredesin sen..
    gollum: komik bu şimdi?
    smeagol: bence komik..
  • etraf kalabalıksa rezil olmamak için dudak ısırılıp kaşlar hafifçe çatılarak sanki gülmüyormuş da canı acıyormuş izlenimi verilebilir.
  • melis diye arkadaşımla çarşıda gezerken bize sarkan bir grup erkek peşimize takıldı.
    biraz da maskulen tiplerdik. annee anneee diye biri laf atarken diğeri hemen atladi.
    oğlum şunların tipine bak baba babaaa diyeceksin bunlara diye
    durur muyum yapıştırdım cevabı
    her sokak piçi de beni babası sanıyor

sonuç olarak gayet sinirlenen çocuk beni sokak ortasında dovmustu.
    espriye değil de yediğim dayağa hala gülerim.
  • geçenlerde başıma gelmiş bir versiyonu vardır ki evlere şenlik bir marjinallik içerir:

bilmem kaçıncı rüyamdaydım ve ne olduğunu hatırlayamadığım bi espri yaptım, espriyi yaptıktan sonra yaptığım espriye öyle bi hönkürdüm ki uykumdan uyandım.
  • bir yalnızlık belirtisidir. bunun bir seviye üstü yalnızken kanepeye uzanmayıp sanki başkaları da oturuyomuş gibi kendini toplayarak kanepeye oturmaktır.
  • bence kendisini anlamayan insanlarla yaşayan birinin kendi kendini eğlendirme yöntemi olabilir.

ya da arkadaş grubunda bir sebeple anlatamadığı şeyleri ve esprileri kendi kendine söylenerek mutlu olma hissi.

her ikiside psikolojik problem başlangıcının sebebi olabilir.
  • bazen yolda yürürken de oluyor, gülme tutuyor bir anda. illa espri olmasına gerek yok, komik bir olayı da hayal etseniz aynısı oluyor.
  • sık sık başıma gelen durumdur. hatta seviyeyi çoook aşağılara çekmişliğim de vardır

misal, geçen buzdolabının başında dikiliyorum. aletten çıt çıkmıyor, ortama bir ölüm sessizliği hakim. içimden geçen diyalog şu şekilde;

-lan yoksa çalışmıyor mu bu?
    -yoo çalışıyor
    -emin misin olm çalıştığına?
    -evet amk görmüyon mu çalışıyo işte
    -peki ayda kaç para maaş alıyo?
    -allah belanı versin
    -ehehehehehe
    -lan gerizekalı ay'da nasıl maaş alıcak? buzdolabı ay'da değil ki, dünyada
    -baskın basanındır diyosun yani, bu iyiydi
    -ne sandın yaprağım ehehehehehe
hesabın var mı? giriş yap