• temiz çarşaf fetişiniz varsa ve görüntünüz aynen böyleyse yalnız olmakta fayda vardır.
  • en sevdiğin şarkıyı söyleyerek sesini kaydetmek sonra da ses tonum hakkaten bu kadar iğrenç mi lan diye üzülmek.
  • bir şişe şarabın yanına sonrası kalır'ı açıp okudukça gözyaşına verip edip*le edepli edepsiz konuşurum. söversem de şiir gibi söverim. aksi taktirde yaktığım muma açtığım *cohen'e acırım çünkü.
  • jim carrey'nin filmlerinde yaptığı hareketleri taklit ediyorum. yüzümü şekilden şekle sokuyorum, doğaçlama dans ediyorum, aynaya bakıp küfrediyorum.

tül açık kalsa ve şu yaptıklarımı yan binadaki komşu görse korkar benden. mallığın tam anlamıyla vücut bulmuş haline dönüşüyorum.*
  • biralanırken yemekteyiz izlemek. embesil miyim neyim.
  • manyaklık mıdır bilmem ama az önce salinger'in "çavdar tarlasında çocuklar"ını okurken bir süredir kulaklığımda ferdi tayfur'un "bana sor"unu dinlediğimi farkettim. manyaklık olmasa da büyük saçmalık.
  • bir kuşun tek başına eğlenmesi *
    bunu ben de yapabilirdim..
    kızıma izlettim. "bir kuş bile tek başınayken eğlenebiliyorsa biz ooohoooo neler yapabiliriz düşünseneee... "
  • hapşırınca kendinle şöyle bir diyolog yaşamak:

+ god bless me.
    - thank me.
  • dilime dolanan şarkıların abuk subuk uzatıp kendi kendime saçma şarkılar yaratıyorum, çok keyifli oluyor. olmadık yerlerine olmadık kelimeler ekliyorum, tabi bunları yaparken absürt figürlerle dans etmeyi de ihmal etmiyorum. çok eğlenceli herkese tavsiye ederim. şarkı aralarında kendimle acaip acaip konuşuyorum. evde gezerken çizgi film karakterlerinin yürüyüşlerini taklit ederek yürüyorum. öyle takılıyorum işte.
  • bira şişeni kül tablasına tokuşturmak.
    rakı içerken de rakı kadehini, su olan kadehle tokuşturmak.
hesabın var mı? giriş yap