• 11 kasımdır.

link
    alternatik link
  • kutlu olsun! günün anlam ve önemine binaen paşa'dan gelsin:

https://www.youtube.com/watch?v=5jykolfqkzc
  • o zaman günün duası gelsin:)
    .

tanrım tek başına koyma kullarını
    yalnızlığa ancak sen dayanırsın
    güzel çirkin deme, sen kayır yine
    bir münasip koca her birimize

hasretini çekmişlere
    tazeyken dul kalmışlara
    alı gülü solmuşlara
    ver, ver, ver, ver
    ver allahım ver:))
  • dominosun bana gönderdiği mesajla öğrendiğim gündür. sağolsun bilgi öğrendiğime sevinsem mi yoksa halimi bilmelerine üzülsem mi bilemedim.
  • faladdin adı verilen çok sevdiğim ve hiçbir özel günü unutmayan uygulamanın attığı bildirim sonrası haberdar olduğum gün. daha önce böyle bir gün olduğunu hiç duymamıştım. hani kasım'da aşk başkaydı? kandırıldık :)

nasıl çıkmış, nasıl bir şeymiş diye biraz baktım. ilk olarak çin'de ortaya çıkmış. çıkış mantığı da sevgililer günü var da yalnızlar günü neden olmasınmış. evet hak verdim. tarih olarak da 11.11 seçilerek yalnız 1'den oluşan bir tarih belirlemişler.

bugün içinde yalnız olan insanlar kendine hediye alırmış. çin'de tüm gün sürekli alışveriş yapılırmış. hatta alışveriş rekorları kırılmış defalarca. sonra başka yerlere de yayılmış. kapitalizmin oyunları bunlar diyesim geldi. sürekli gereksiz gereksiz günler çıkarıldığını fark ediyorum son zamanlarda. bu da onlardan biri gibi. böyle giderse normal gün kalmayacak diye korkuyorum.
  • tek başına kutlanır.
  • böyle bir gün mü varmış? bilseydim daha önce kutlar daha önce mutlu olurdum yalnızlığımla :)

tüm yalnızlar bayramımız mübarek olsun:)
  • daha beş gün önce ayrıldım. şu an depresif bir şekilde mutfakta otururken bu kutlu günün varlığını öğrendim. kutlu olsun!
  • 2 bira içerek kutlanması gereken bir gün.
  • özel günlerin belki de en anlamlısı olacak gündür.

en azından yalnızlar gününde yalnızlar birbiriyle tanışıp yalnızlıklarını giderebilir. diğerleri hediyeleşmekten, saçma sapan hareketlerden ibaret. tamamen maddi.
hesabın var mı? giriş yap