şükela:  tümü | bugün
  • kendi kendine sohbet edebilmeyi başarmakla başlar..
  • bir insanın güçlü olup olmadığını en iyi gösteren şeydir.

yalnız yapayalnız kalmak hem ruhu dinlendirir hem de size hayatınıza kendinizin yön verme imkânını sağlar. yapacağınız yanlışlar önünüze çıkıp tokat gibi yüzünüze çarpar. bu sebepten hayata karşı hep gardınızı alarak yaşarsınız. bu sizi bir açıdan diri tutarken diğer taraftan çok güzel bir tedrisattan geçirir ve başarılı karar almayı çok iyi öğrenirsiniz burnunuz sürte sürte.

ben bunu öğrendim mi kendi adıma öğrendim.
  • yalnız kalmak olmadığını biliyorum çünkü yalnızken öğrendiğim tek şey can sıkıntısı oldu. bence yalnızlığı sevenler zaten buna eğilimli..ama buna eğilimli değilseniz sadece kronik bir can sıkıntısıyla karşılaşıyorsunuz.
  • yalnızlık karakterdir.

öğrenilen, bir sonraki kalabalığa kadar tek başına kalabilmektir.

o yüzden yalnızlığı öğrenmek denen şey boş kümedir.

fazla da şey etmeyin o yüzden...
  • dışlanma mekanizmalarıyla erken yaşta tanışılarak kolay yoldan halledilebilen hede. bir "özür", mezhep farkı, hayalgücü genişliği, cinsel faşizmle kendini sorgulama hali falan çok kolaylaştırıcı olur.

faideleri boldur. derinlik sarhoşluğu aşılabilirse, süreli ömürden (yalnızlığını bilen herkes ölümlü olduğunu hep bilen kişi oluyor) en fazlasını söke söke alırsın. dışarıdan öyle görülmez. içerisine cümleler yetmez. büyümektir. geçse de güzel, geçmese de. geçse de hoş, erkense de. mutlaka bir gün geçip gider. safsatalarla dolu bu yavşak ciddiyet de, milyonlarca yıllık hayat da.

bir insanın başına gelip gelebilecek en iyi şeylerden biri.
  • insana koyar mi koyar