şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır yalnız kalmamış bireyin unutmuş olduğu bi çok şeyi yalnızken yapmaya başlamasıyla gerçekleşen eylem. yalnız kalmanın seçilmiş olması, yalnızlığı sevmenin birinci kuralı tabi.
 • sade olmakla, tek başına olmak arasında kalan zevk.
  (bkz: yalnizligin anlasildigi anlar)
 • yanlizlik genis insan kitleleri arasindan portlemistir diyerek alone with everybody tadinda bir aksiyona girmis bireyin hissiyat-i mertebesi.. *
 • oncelikle "yalniz olma" teriminin aciklanmasi gerekir ki boylelikle yalniz kalmak ile neyin kastedildigi anlasilsin.
  yalniz olmak; hic dostunun ya da eglencelik bile olsa arkadasinin olmamasimidir, yoksa evet eglendigim arkadaslarim var arada onlarla takilirim ama aksamlari evime giderim ve evde benden baska kimse yoktur mu?

  eger disarida iken arkadaslari ile gezen tozan, dertlerinizi paylasan ve gulebilen ama eve gittginde tek basina oturup televizyon izleyen bir insan iseniz o zaman pek yalniz sayilmazsiniz ve boyle bir durumda yalnizligi sevmeniz gayet dogaldir..... ama hic kimse yoksa?

  sadece evinizdeki 4 duvar varsa... o zamanda sevilir mi yalnizlik?

  basi hic agrimamis birinin bas agrisinin nasil birsey olacagini bilememesi gibi hic gercekten yalniz kalmamis bir insanin yalnizligi sevebilmesi de sadece bir hayalden ibarettir.... ben seviyorum diyen yalancidir, taocudur ve hatta dombilidir.
 • yalnızlık eğer kişinin kendi seçimiyse sevebilir yalnızlığı
  herkes arada yalnız kalmak ister
  kendisini dinlemeyi ister
  derin derin soluk almayı ve sonraki maceralara hazırlanmayı

  eğer mahkumluğuysa yalnızlık, sevmek mümkün mü?
  (bkz: yalnizlik omur boyu)
 • yalnızlığı, etrafında istediği zaman görebileceği insanlar olunca sevebilir bunu söyleyen. farkında değldir ki aslında o insanların yoğunluğundan sıkılmıştır; atmak ister kendini kendiyle başbaşa kalabileceği bir yerlere. gel gör ki gerçekten yalnız kaldığında, istediği zaman bile görebileceği insanlar olmayınca anlar aslında gerçekte yalnızlık ne demekmiş. tekrar anlar aslında ortalıktan "ben yalnızlığı seviyorum üleğann" diye bağrınırken nice insanları düşünceye sevkettiğini.
 • diğerleri için varolarak yaşayan beden ve ruh öz ü özler, öz ise ancak yalnızlıkta vurabilir kendini kıyıya ve yalnızlığı sevmek; her haliyle o kıyıda nefes alabilmektir ara sıra da olsa.