şükela:  tümü | bugün
6978 entry daha
  • insanın hayatında özel günler sınırlı sayıda iken boktan, sıradan günler ise sürüsüne berekettir ya. özel bir günde açmak için sakladığınız viskinizi, bu alelade güne anlam katmak için açmaya karar verirsiniz. çünkü bu gidişle açılacağı falan yoktur o viskinin. bari dersiniz, ne kurtarırsam kardır. açarsınız netekim ne zamandır kim olduğunu bilmediğiniz insanlarla içmeyi hayal ettiğiniz o güzelim viskiyi. açtığınız viski de chivas regal'dir hani. tek başınıza geçirdiğiniz geceye anlam katmaktır maksat. viski denen şey, şişenin içinde yaşamaya devam eder ya. canlıdır işte bi biçimde. ve filmlerden aklınızda kalan bi replikle, o viskiyi hazırlayan insanları, onların hayatlarını düşünüp kalabalık kılmaktır niyetiniz geceyi. ve alırsınız yudum yudum viskiden biriken yılları, anıları. ama! işte o "ama" yok mu. viski mundar olmuştur geçen yıllar boyunca. siz saklayadurun. tortulanmıştır neredeyse. bu yalnız gecede viski de sizi bırakmıştır bi başınıza. içersiniz yine de inadına. kadehinizi de kaldırırsınız boş umutların şerefine. yalnızlığınız selam eder size.
  • kediyle muhabbeti koyulttuğun sırada hanımefendinin kalkıp öbür odaya gitmesi. hayır, kedi gidince yalnızlaşmıyorsun, o gittikten sonra "ulan kediye anlattığım şeylere bak, sıkılır tabii" diye kendine geliyorsun ya... işte o an.
  • taki takarken klipsleri kapatacak kimsemin olmamasi ve yarim saat boyunca cabalayip, sonunda bir kismindan vazgectigim anlar