şükela:  tümü | bugün
  • "bazen bir insanı tanımak tüm insanları tanımaya yeter, bazen de tüm insanları tanımak bile bir insanı tanımaya yetmez."

    sessizliğimle dans kitabının yazarı mirza tazegül tarafından kaleme alınmış, deneme türünde, 2017'de okuyucusuyla buluşmuş ve 7. baskısını yapmış kitap.

    tanıtım bülteninden;

    "önümdeki bulut kümesinin içerisinde, tüm sihri ve bilinmezliğiyle merak uyandıran gelecek… hayallerimin gizlendiği, umut kapı- larımın hep açık beklediği, yaşama sevincimin saklı olduğu gele- cek… tesadüf dediğimiz ilmeklerin işlendiği, yeni yolların yeni kavşaklara açıldığı gelecek… keşfedilmeyi bekleyen arzuların denizi, sahip olmak istediklerimin gizli deposu sihirli gelecek… yenilenlerin ve kazananların, korkakların ve cesurların arenası gelecek… gizi, merakı, yaşamı ve ölümü içinde barındıran tuhaf bir heyecan hissettiren gelecek… hep böyle düşünsem de bilirim ki nihayetinde gelecekte de bugün ektiğim tohumlar karşılayacak beni. bugün diktiğim ?danların meyveleri düşecek kucağıma. bugün düşündüğümün yazıya dönüşmüş eserini okuyacağım. ve kendi yazgımın içinde var olacağım…”

    bulduğu her kitabı okumaya ant içmişçesine okumaya düşkün, okurken bir durup soluklanmak ve dinlenmek isteyen, dahası yeni yazarlara her daim şans vermekten hoşlanan ve bunu edebiyat adına borç bilen herkesin okuması gereken kitaplardan sadece biri.