şükela:  tümü | bugün
  • tahammül seviyesinin çok düşük olması bunlardan biridir. eve misafir gelmesini bile istemiyor insan.
  • aslında tahammül seviyesi biraz da yaşa endekslidir, yaş ilerdikçe ters orantıyla tahammül seviyeside ona göre düşer/azalır.
  • birey olabilmektir. tek başına yaşayabilmek ve bir şeyler yapmak için başkasına ihtiyaç duymamaktır.
  • başlık, edindirmek fiilinden oluştuğuna göre yalnızlık bir kazanımdır saikiyle açılmış bir başlıktır. yalnızlık bir kazanım mıdır? bence değildir. ben'in içkin, doğuştan gelen bir savunma itimidir. bu meyanda bir kazanımın özellik getirdiği söylenemez.
  • güçlü olabilmektir sanırım. güçlü kalabilmek, her kötü olayda hemen yıkılmamak, yıkılmamaya çalışmak çünkü yıkıldığın an elinden tutacak kimsenin olmadığı bilmek de yanında yer alır. insan kötülüklere karşı bağışıklık kazanır birazda sanırım yalnız olunca. insanlara karşı, hayata karşı. güzel özellikler bunlar.
  • renkli ve beyaz çamaşır demeden hepsini birlikte colour catcher mendillerle yıkamak. beyazlar asla birikmiyor :(
  • yalnızlığa alışmak.
    48 saat birlikte kaldigim erkek arkadaşımla cok keyifli vakit gecirmemize rağmen, birlikte gecen 50. saatin sonunda birileri boğazımı sıkıyor hissine kapılmaya başladım.
    sanki her odada gibiydi, hangi odaya gitsem yalniz kalamiyor gibi.
    bu yüzden bir daha asla evlenmem.
  • evet tane tane açıklıyorum.

- haftada 1 çamaşır yıkayabilme özelliği, çünkü günlük olunca fazla birikmiyor ve bir haftasonunda 2 makine ile halledilebiliyor.
    - rahat kitap okuma ortamına sahip olmak, çünkü evde çıt çıkmıyor
    - istediğin zaman istediğin yerde istediğini yeme özelliği.
    - temizlik yapmaktan gına gelmesi, çünkü senden başka bunu yapabilecek kimse yok.
    - can sıkıntısı bir bakmışsınız ki baya sizin dostunuz olmuş.
    - uzun süreli yanlız iseniz, hiç bir eylemden zevk almamaya başlıyorsunuz ( yemek,dizi, film vs. vs. vs.)
    - içiniz de bir boşluk dünyası oluşuyor ve zaman sanki sadece kendini tekrar ediyor ( işe gidiyor, eve geliyorsunuz yemek yiyor, dizi film kitap vs. sonra uyuyorsunuz ve bu döngü sürekli aynı şekilde devam ediyor )
    - ve en önemlisi "ben neden yanlızım" sorusunu sorgularken, başınıza giren ağrıyı belli bir süre sonra hissetmemeniz.

- son olarak ; hissizleşme hali. duygularınızı sanki birisi söküp alıyor, mal mal yaşıyorsunuz.
  • kitapları yoldaş edinmek.
    sanırım insanların abukluğundan sıkılıp cemil meriç gibi kitaplara sarılmak da kötü olmasa gerek.
  • zor zamanlarını tek başına atlatabilme yetisi.