• düne kadar aldığın her nefesi paylaşan sevgilinin bugün artık olmadığının ve hatta bundan sonra da hiç olmayacağının anlaşıldığı andır. izafidir ancak gecenin en karanlık saatleri olarak da geçer..
  • yılın son günü başka bir ülkeye gelmişsin çalışmak için. kimseyi tanımıyorsun. otel odasında oturuyorsun. evet yalnızsın.
  • kendi kendine konuşmaya başladığın andır.
  • düğün davetine gittiğinde bütün davetliler eşleriyle otururken bizim gibi bekar yalniz erkekler apachi ergenlerin icinde anlamsizca oturuyorsun..
  • yanlizliktan kendine zarar vermeye basladigini fark ettigin an.
  • lavaboya gittiğinde çantanı tutacak birinin olmadığı andır,kapının arkasında askı yoksa ihtiyacını giderememene bile sebep olabilir.
  • geçen sene yılbaşı gecesinde de yalnızdım. buz gibi duvarları olan evimde yorganın altında sigaramın biri bitmeden diğerini yakıyordum. zevk de almıyordum halbuki sürekli sigara içmekten. öyle ya mutsuzdum. sigara içmem gerekiyordu.

aradan koca bir yıl geçti. şu an bambaşka bir şehirde ailemleyim. arkadaşlarım da farklı şehirlerde. yılbaşında iki bira içebileceğim kimsem yok çevremde. en çok da o dokunuyor.
  • yıllar önce bir akşam sıhhiyede dolmuş bekliyordum. harika ankara ayazı ortalığı sarmıştı. az ötede duran çiftten erkek olan kadının montunu boğazına kadar kapattı. üşümesin istiyordu. gözlerdeki aşk , sarılma falan. tüm iğrençlikler onlardaydı.
    çok soğuktu gerçekten ve çok üşüyordum.
    hiç o kadar yalnız hissetmemiştim kendimi. hala ne zaman aklıma gelse içim sızlar.
    ne zaman biri üstüme bir şey örtse, üşüme dese aşık olurum.
    amk erkeklerin.
  • 4 gün önce 31 aralıkta doğum günümdü ve tek bir arkadaşım bile kendiliğinden kutlamadı. 19. yaşıma yine ve yine hayal kırıklığıyla girdim. her yıl bunu yaşıyorum be!
  • geceleri uyandığında, karanlıkta, soğukta, sabaha yakın bir vakitte, erkenden işe gideceğini hatırlayınca yalnızlık çekilmezdir.
hesabın var mı? giriş yap